Hlavní navigace

Microsoft Face Swap: sen všech bulvárních pisálků

Microsoft uvolnil aplikaci pro smartphone, která dokáže automaticky vyměnit obličej u vyfocené postavy. Face Swap je k dispozici zdarma pro Android, avšak kompatibilní je zřejmě jen s některými telefony.
Martin Tábor 12. 6. 2017

Sdílet

Microsoft přišel sice s jednoúčelovou, ale zajímavou aplikací pro smartphony a tablety, která se jmenuje výstižně dle toho, jakou práci plní. Stejnojmenný projekt se již dříve objevil pod nálepkou Microsoft Research a Microsoft Garage kde se dá často narazit na zajímavé experimenty. Z nich se buď stanou reálné aplikace nebo se poznatky aplikují v rámci jiných služeb. Face Swap však jako jeden z mála projektů dosáhl vlastního finále a i když jde na první pohled o jednoduchou hříčku, algoritmy už podle výše zmíněného nebudou zcela primitivní.

Microsoft Face Swap

Od aplikace tedy nic moc nečekejte, až na to, že svůj jediný účel plní poměrně obstojně. Vyfotíte selfie a svůj obličej naroubujete na fotku kohokoli jiného, ať už půjde o známého modela, modelku, prezidenta libovolného „-stánu“ apod. Kreativitě se meze nekladou. To vše na pár kliknutí, kdy se aplikace sama postará o všechny nezbytné grafické úpravy a doladění výsledku. Oproti práci v Photoshopu můžete ušetřit nemálo času a nepotřebujete žádné nadání ani zkušenosti. Face Swap nepovolí Google Play stáhnout ve všechny země a telefony, nicméně k dispozici je alternativní zdroj.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty