Hlavní navigace

Microsoft Edge můžete stahovat i z Google Play

Může se to zdát neuvěřitelné, ale prohlížeč Edge od Microsoftu přistál i ve storech konkurenčních mobilních platforem. Jde o Android i iOS, avšak vlastně je jako konkurenty již ani brát nelze. Tedy až na jejich prohlížeče!
Martin Tábor 23. 10. 2017

Sdílet

Možná nevěříte vlastním očím, ale Microsoft se rozhodl svůj prohlížeč z Windows 10 zpřístupnit také mobilním platformám Googlu a Applu. Zatím byl kromě "velkých" Desítek dostupný také na mobilní variantě, avšak zde je také onen klíč, proč Microsoft změnil strategii. Mobilním Windows 10 Mobile je konec. Po několika letech tvrdého programátorského i marketingového boje se v Redmondu nakonec přeci jen rozhodli toto pole vyklidit. Neuspěly Windows Phone, neuspěl ani trik přejmenovat systém na Windows 10 Mobile. Aplikací pro univerzální platformu Desítek stále není dostatek a ty, co jsou, nemusí být tak kvalitní jako ve variantách pro konkurenční OS. Boj byl tedy marný.

Edge Preview pro iOS a Android

Microsoft již mnoho let nestaví mezi svým softwarem a jinými platformami berlínskou zeď. Naopak se na změnu strategie pravděpodobně již velmi dlouho připravoval a "střípkem" je např. již cca rok dostupný linuxový subsystém pro Windows 10. Pokročilí uživatelé tak mohou používat příkazový řádek Bash i ve Windows. Jádro Edge bylo rovněž vyvíjeno s ohledem na budoucí multiplatformitu. Když se podíváte na nabídku Microsoftu v Google Play, zjistíte, že to pro Microsoft rozhodně nejsou neznámé vody.

 

Microsoft Launcher (Preview)

Pro konkurenční platformy existují kancelářské aplikace Office, cloudové úložiště OneDrive a aktuálně přibyde i prohlížeč Edge a i nový Microsoft Launcher, který hravě nahradí grafické rozhraní čistého Androidu i nadstavby výrobců. Místo náročného vývoje mobilního systému tak Microsoft konkurenční území rovnou obsadí. Perličkou na závěr a jistým důvodem, proč by se Microsoft Launcher i Edge mohli minimálně na Androidu skutečně rozšířit, je fakt, že obě aplikace budou spolupracovat s podzimní aktualizací Windows 10 Fall Creators Update. Ta vyjde již příští týden a její možnosti určitě vyzkoušíme.

Zdroj: microsoft.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty