Hlavní navigace

Microsoft chystá Service Pack 3 pro Office 2007

Firma Microsoft plánuje vydat v pořadí již třetí opravný balíček pro čtyři roky starý kancelářský balík Office 2007. Má se tak stát ještě před koncem jeho oficiální podpory v dubnu 2012.
Martin Tábor 9. 10. 2011

Sdílet

Podle vyjádření Microsoftu by mohl v pořadí tředí Service Pack pro předposlední verzi Office vyjít v horizontu jednoho měsíce. Stejně jako u posledních dvou aktualizací bude možné i třetí opravný balíček stáhnout manuálně z Download Centra softwarové společnosti, ale rovněž bude dostupný prostřednictvím aktualizační služby Microsoft Update. Jako automatická bezpečnostní aktualizace pak bude třetí SP oklasifikován po 90 dnech od vydání.

 

Microsoft Office Word 2007

U chystaného, pravděpodobně posledního, balíčku se bude v jednat v podstatě již jen o kumulativní souhrn všech aktualizací, které byly vydány od uvedení Service Packu 2 před dvěma lety. Opravy se tak dotknou prakticky všech součástí kancelářské sady. S žádnou novou funkcionalitou se však nepočítá. Zároveň je všem uživatelům verze MS Office 2003 a starších striktně doporučen přechod na aktuální verzi MS Office 2010, u které je oficiální podpora zaručena až do roku 2015.

Současná verze Office 2010 již přitom nějaký čas též disponuje prvním opravním balíčkem, který přinesl i několik nových užitečných vlastností. Oproti starší verzi, u které byl poprvé použit zcela nový přepracovaný pás nabídek s označením Ribbon, se však již u poslední rok staré verze jedná u grafického uživatelského rozhraní pouze o drobné kosmetické úpravy a princip ovládání zůstává stejný jako u dosluhující verze 2007.

Zdroj: zdnet.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty