Hlavní navigace

Microsoft chystá "kompletní" dotykový Office pro Windows Store

Martin Tábor

Platforma Windows Store, zvláště pak varianta ARM, je velkou výzvou i pro inženýry Microsoftu. Svědčí o tom doba, potřebná pro přípravu klonů některých známých aplikací, avšak budoucnost zřejmě dotykovému rozhraní přeci jen patří.

Sdílet

V rámci konference BUILD 2013 Microsoft zveřejnil mnoho nových informací a zmínka padla i o přípravách kancelářského balíčku Office pro dotykovou platformu Windows RT (procesory ARM). Ta totiž představuje v případě převodu starších aplikací pro vývojáře ještě o něco vyšší výzvu než stejné dotykové rozhraní na Windows 8, které běží na standardních procesorech x86, příp. 64 bitových variantách.

Současný dotykový OneNote pro Windows 8

Aby Microsoft svoji novou platformu co nejvíce podpořil, je poměrně logické, že by měl poskytnout uživatelům minimálně klony svých nejznámějších aplikací, avšak právě v této oblasti není současný stav rozhodně zcela uspokojující. Office 2013 sice obsahují jistá vylepšení pro ovládání dotyky, avšak i verze pro tablety musí běžet v „očesaném“ desktopovém prostředí. První na řadu přišel již před delší dobou OneNote, který vyšel pro Windows Store zdarma. Nyní konečně přicházejí na řadu i aplikace Word, Excel a PowerPoint. Kdy budou hotovy, není známo, ale mělo by to být zřejmě koncem tohoto či začátkem následujícího roku. Protože aplikace budou funkčně blízké webovým Office Web Apps, lze očekávat, že je Microsoft nabídne majitelům Windows 8.1 či RT rovněž zdarma.

Zdroj: zdnet.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty