Hlavní navigace

Messenger se do budoucna definitivně oddělí od Facebooku

Podle nejnovějších informací Facebook spustil novou internetovou doménu čistě jen pro svůj Messenger. Z toho vyplývá, že chat už nebude do budoucna pevnou součástí sociální sítě už ani na klasických stolních počítačích.
Coudy 20. 4. 2015

Sdílet

Na vývojářské konferenci se firma Facebook veřejně přiznala, že své hlavní programátorské síly ve velkém soustředí na vývoj samostatného Messengeru, ze kterého do budoucna hodlají udělat samostatně silný produkt. Nyní na řadu přišel jeden významný milník k naplnění tohoto cíle a to je zprovoznění Facebookového komunikátoru zcela odděleně od své sociální sítě na webu Messenger.com.

Pokud se vám na uvedené adrese prozatím místo chatu zobrazuje, v čem je Facebook Messenger vlastně jedinečný, neházejte flintu do žita. Messenger se spouští postupně a do budoucna se jistě dočkají všichni uživatelé. Pokud již mezi ně patříte, jste jedni z prvních uživatelů. Facebook nyní bude k Messengeru přistupovat jako k samostatné platformě pro byznys. Pokud si uživatelé budou v blízké budoucnosti od vybraných prodejců kupovat produkty online, budou jim tito prodejci (samozřejmě se souhlasem uživatelů) moci posílat notifikace o odeslání zásilky přímo do Messengeru a možné bude pomocí této aplikace a například následně také chatovat se zaměstnanci prodejce a případně změnit či upřesnit objednávku. Jedni z prvních partnerských prodejců Facebooku mají být zpočátku americké firmy Zulily a Everlane.

K odtržení komunikátoru od sociální sítě už Facebook došlo před časem v rámci mobilních aplikací. Tam jak jistě všichni dobře víme, došlo bohužel k tomu, že možnost komunikace byla z oficiální aplikace sociální sítě zcela vyjmuta a uživatelé jsou tak chtě, nechtě nuceni používat samostatnou aplikaci Messenger. Do budoucna je vysoce pravděpodobné, že tato změna postihne i klasické webové rozhraní a uživatelé stolních počítačů budou muset používat samostatnou služby Messengeru a Facebook zůstane dále čistě jen ryze sociální sítí na sdílení obsahu.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty