Hlavní navigace

Messenger od Microsoftu definitivně končí

Redmondská firma hromadně informuje uživatele své letité sítě Messenger, že se neodkladně blíží konec. Od 8. dubna nastane postupné odstavování služby a její uživatelé tak budou v podstatě přinuceni přejít na Skype.
Martin Tábor 30. 3. 2013

Sdílet

Messenger (také Windows Messenger, Microsoft Messenger či MSN Messenger) je aplikace a zároveň komunikační služba, která spatřila světlo světa již v roce 1999. I když je s největší pravděpodobností nejoblíbenější hlavně v rámci samotných USA, své uživatele má i na mnoha jiných místech světa, kam bezpochyby patří i Česká republika. V tuzemsku sice ještě relativně donedávna v této oblasti plně vládlo ICQ, ale s jeho klesající oblibou by se mohl počet uživatelů ICQ a Messengeru v i vyrovnat. Aktuálně je realita tedy zcela jiná a do situace začaly mluvit i sociální sítě.

Windows Messenger 2012

Microsoft koupil Skype za 8,5 miliardy dolarů cca před dvěma lety a je tedy poměrně pochopitelné, že má se skvěle vnímanou značkou velké plány. Těm padl za oběť právě i Messenger, který dnes sice zvládá většinu „nezbytných“ záležitostí jako jsou videohovory, propojení s četnými sociálními sítěmi apod., ale své místo v právě budovaném moderním ekosystému Microsoftu nenašel.

Stránky aplikace Messenger

Kampaň k přechodu na Skype sice Microsoft spustil již před nějakým časem, ovšem v současné době akceleruje a od 8. dubna začnou první praktické kroky, vedoucí k ukončení služby Messenger. Skype sice od Messengeru „zdědí“ veškeré kontakty majitele původního účtu, ale i tak může Microsoftu nějaké to procento uživatelů utéct ke konkurenci, kterou zde představuje např. Facebook Messenger nebo některé služby Googlu. V našich končinách však přechod asi většinu uživatelů nijak zvlášť bolet nebude, protože hodně lidí zkrátka užívá Skype paralelně již i v současné době.

Zdroj: redmondpie.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty