Hlavní navigace

Listopad 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se umístil nástroj od Microsoftu se kterým můžete stáhnout originální kopie SW od zmíněného výrobce. Zbylé dvě místa pak mezi novinkami měsíce listopadu obsadil bezpečnostní software od společnosti ESET.
Coudy 27. 12. 2016

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s malým náskokem software pro prolomení bezpečnostních klíčů. Druhé místo pak obsadil nástroj na vytvoření bootovacího disku. Na pomyslném třetím místě se nachází výborná aplikace pro odstranění malwarových infekcí. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Microsoft Windows and Office ISO Download Tool Freeware 197
2.  ESET Retefe Checker Freeware 159
3.  ESET Win32/Virlock Cleaner Freeware 119
4.  lossless-cut Freeware 112
5.  AScaner Freeware 110
6.  Tamed Windows Update Freeware 103
7.  Plugged Freeware 85
8.  Fat32Formatter Freeware 80
9.  Uplay Freeware 79
10.  ZHPDiag Freeware 76
11.  Advanced Youtube Client Freeware 74
12.  Secure File Deleter Freeware 68
13.  BulletsPassView Freeware 67
14.  Piccure+ Freeware 65
15.  BluetoothLogView Freeware 56

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Microsoft Windows and Office ISO Download Tool

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Microsoft Windows and Office ISO Download Tool. Jedná se o nástroj, prostřednictvím kterého můžete stáhnout originální kopii operačního systému Windows 7, 8.1 nebo 10, stejně jako kancelářského balíku Office 2007, 2010 nebo 2011 přímo ze serverů Microsoft. Soubory jsou stahovány standardně jako ISO obrazy disku. Kromě konkrétního vydání produktu je možné zvolit také jazykovou verzi. Program se stará pouze o stažení, nikoliv o licencování.

 

Pohled na aplikaci Microsoft Windows and Office ISO Download Tool
 

2. Eset Retefe Checker

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem ESET Retefe Checker. Jedná se o nástroj pro detekování a odstranění JS/Retefe trojských koní. Tento druh malwaru se nejčastěji šíří prostřednictvím e-mailových zpráv (falešné faktury, objednávky, výpisy) a dokáže shromažďovat citlivé údaje při přihlašování uživatele do zdánlivého internetového bankovnictví. Malware je šířen jako Powershell skript, který vykoná změny v nastavení proxy internetového prohlížeče.

Pohled na instalaci aplikace ESET Retefe Checker
 

3. ESET Win32/Virlock Cleaner

Pomyslnou třetí příčku obsadil ESET Win32/Virlock Cleaner. Jedná se o nástroj pro odstranění pro detekci a odstranění Win32/VirLock ransomwaru. Umožní vymazat stopy pro škodlivých souborech a obnovit odcizený nebo zašifrovaný obsah. Software pracuje s pevnými disky, vyměnitelnými diskovými jednotkami a síťovými úložišti. Aplikace běží v prostředí příkazové řádky a po spuštění prochází pouze ty složky, které bývají napadeny nebezpečným ransomwarem nejčastěji.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umítil program lossless-cut. jedná se o jednoduchý editor, prostřednictvím kterého můžete stříhat videa. Jedná se o ideální nástroj pro odstranění nezajímavých pasáží z video nahrávek pořízených za pomoci GoPro kamery, dronu nebo jiných podobných zařízení. Program realizuje úpravy beze ztráty obrazové kvality. Neprovádí žádné kódování nebo dekódování. Navíc disponuje funkcí pro získávání jednotlivých snímků videa a jejich uložení ve formátu JPEG.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem AScaner. Jedná se o aplikaci pro vyhledání a odstranění dočasných souborů, které zbytečně zabírají místo na pevném disku. Program je schopen detekovat log soubory, cache data, dočasné soubory, cookies a další obdobné položky. Každý nalezený soubor lze zobrazit ve složce, vymazat jej nebo získaná data exportovat do souboru obsahující report. V okně aplikace je zobrazen počet nalezených souborů a jejich celková velikost.

Poslení zmíněnou aplikací je program Tamed Windows Update. Jedná se o náhradu za výchozího správce aktualizací systému Windows 8, 8.1 a 10. Nabízí lepší podporu a především otevřenější kontrolu nad tím, kdy a které aktualizace budou prováděny. Zobrazuje seznam dostupných aktualizací s možností stažení a instalace pouze vámi zvolených položek. U každé aktualizace je uvedena důležitost aktualizace, její velikost, datum uvedení, kategorie a další.

Autor článku