Hlavní navigace

Listopad 2015 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

První místo mezi novinkami minulého měsíce listopadu s pěkným náskokem obsadila aplikace pro anonymní a bezpečné surfování na internetu. Druhou příčku pak okupuje velmi podobná aplikace pro anonymní prohlížení internetu.
Coudy 19. 12. 2015

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s pěkným náskokem software, který umožňuje velmi jednoduše anonymní a bezpečné surfování na internetu. Druhé místo pak obsadila jednoduchá podobná aplikace pro anonymní prohlížení internetových stránek. Na pomyslném třetím místě se nachází výborná aplikace pro zpřístupnění skrytých nastavení internetového prohlížeče Firefox.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Tor Browser Freeware 191
2.  Proxiator  Freeware 103
3.  ConfigFox Freeware 95
4.  Metro App Remover Freeware 90
5.  Bitdefender Anti-Ransomware Freeware 83
6.  AtHome Camera Freeware 82
7.  Anxron Winformation Freeware 72
8.  OrDrumbox Freeware 71
9.  SpyDetectFree Freeware 71
10.  FIRM! – evidence firem a kontaktů pro Windows Freeware 68
11.  CLiGGO MUSIC Freeware 68
12.  Easy YouTube PC Freeware 67
13.  Screen Master Freeware 63
14.  Moneyspire Freeware 66
15.  Text to Speech for Video Freeware 64

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Tor Browser

Na prvním místě našeho žebříčku se s náskokem umístila aplikace Tor Browser. Tor je sada nástrojů pro široké spektrum organizací a lidí, kteří chtějí být na internetu lépe chráněni a mít pocit bezpečí. Jeho použitím totiž můžete anonymně „brouzdat“ po internetu, chatovat, publikovat a v podstatě používat veškeré aplikace pracující s TCP protokolem. Mimo to v sobě zahrnuje taktéž možnost pro programátory, a to tvořit aplikace s nástroji, které jsou anonymní, osobní a také bezpečné. Metoda, která zajišťuje zmiňovanou bezpečnost a anonymitu, spočívá v putování dat ne přímo od zdroje k cíli, ale náhodnou cestou přes několik tzv. „onion routerů“, takže nikdo netuší odkud data přijdou ani kam budou odeslána. Tor je tedy důležitou částí při tvorbě anonymního a bezpečnějšího brouzdání internetem. Pokud byste měli zájem se do projektu zapojit, navštivte stránky programu, kde najdete více informací i odkaz na stažení verze, která novinky testuje.

Pohled na základní nabídku Tor Browser

2. Proxiator

Na druhém místě se umístila velmi zajímavá aplikace Proxiator. Jedná se v podstatěnástroj pro povolení anonymního surfování na internetu. Jedná se o velmi minimalistickou aplikaci, která neposkytuje žádné možnosti konfigurace nebo nastavení. Je určena především pro začátečníky nebo takové uživatele, kteří vyžadují pouze samotné přepnutí do anonymního režimu bez jakýchkoli možností přizpůsobení. Při každém spuštění aplikace dochází k přiřazení nové IP adresy. V případě nefunkčnosti některých služeb je tak možné velmi rychle vyzkoušet jinou IP adresu. 

Pohled na zajímavou aplikaci Proxiator

3. ConfigFox

Pomyslnou třetí příčku obsadila velice zajímavý software ConfigFox, který zpřístupňuje řadu pokročilých a skrytých nastavení pro internetový prohlížeč Mozilla Firefox. Veškeré tyto volby jsou prohlížečem defaultně zakázány, a proto existují programy třetích stran, jako je právě ConfigFox, aby bylo možné jejich nastavení dodatečně upravit. K dispozici jsou možnosti pro vytváření a přizpůsobování Firefox profilů, snadné povolení / zakázání některých voleb, rychlé vyhledávání Config položek, zálohování profilů, získávání statistik o profilech, podobně jako online vyhledávání Config řetězců.

Pohled na spuštěnou aplikaci ConfigFox

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program Metro App Remover jedná se o nástroj pro odinstalaci Windows Metro aplikací, které jsou již předinstalovány a běžným způsobem nelze provádět jejich odstranění. Program nevyžaduje instalaci, navíc nabízí přehledné uživatelské prostředí, ve kterém stačí zvolit konkrétní položku a kliknout na tlačítko pro odinstalaci. Nedílnou součástí je i vyhledávací pole, které usnadňuje nalezení určité aplikace (např. Bing Maps, Bing Finance nebo Bing Weather).

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem Bitdefender Anti-Ransomware, která je bezpečnostní řešení pro ochranu počítače před útoky CryptoWall ransomwaru. CryptoWall je nebezpečný ransomwarový virus, který po napadení systému zašifruje všechny soubory a data za pomoci šifrování RSA 2048 a zablokuje uživateli přístup k těmto souborům. Program z dílen Bitdefenderu dokáže zaznamenat a zablokovat případné šifrovací metody používané právě CryptoWall virem, a tak zvýšit zabezpečení vašeho PC.

Poslední zmíněnou aplikací je AtHome Camera. Jedná se o aplikaci, která umožňuje sledovat dění na jedné nebo několika webkamerách v reálném čase. Kromě toho nabízí jednoduché řešení pro zaznamenávání a ukládání ve formě video souboru na lokální disk. Společně s programem AtHome Video Streamer je možné nastavit vzdáleně přístupný systém monitorování prostřednictvím webkamer, díky čemuž lze sledovat např. záběr vaší kanceláře nebo domova prakticky odkudkoliv.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty