Hlavní navigace

Listopad 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

S novinkami uplynulého měsíce uděláte pořádek na vašem disku. Můžete s nimi odstranit nechtěné doplňky v internetových prohlížečích, škodlivé aplikace a dočasné i duplicitní soubory.
Roman Polášek 15. 12. 2014

Sdílet

Listopadový žebříček nejvíce stahovaných nových aplikací ovládly programy pro úklid na disku. Kromě nich však mezi novinkami najdete i nástroje pro stahování videí z YouTube, snadné odstranění šumu z fotografií, prohlížení teletextu nebo jednoduchý převod PDF dokumentů do Wordu.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Bitdefender Adware Removal Tool Freeware 442
2.  Adware Removal Tool Freeware 303
3.  Glary Duplicate Cleaner Freeware 233
4.  Aero Youtube Downloader Freeware 184
5.  Radiola Freeware 179
6.  Nemo PDF to Word Freeware 170
7.  Free Photo Noise Reduction Freeware 156
8.  Pluto.TV Freeware 117
9.  Ashampoo HDD Control Shareware 115
10.  Droid4X Freeware 100
11.  Teletext pod Windows Freeware 100
12.  Video Logo Remover Freeware 98
13.  WinMend Registry Cleaner Shareware 82
14–15.  Minituner Freeware 77
14–15.  ScreenToGif Freeware 77

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Bitdefender Adware Removal Tool

Jestliže chcete mít počítač stále čistý od nebezpečných a škodlivých aplikací, pak jej otestujte aplikací Bitdefender Adware Removal Tool, která se stala nejvíce stahovanou novinkou uplynulého měsíce. Aplikace je zcela bezplatná a jak název napovídá, slouží k odstranění adwaru z vašeho systému. Tím jsou nejčastěji různé panely nástrojů či jiná rozšíření v internetových prohlížečích. Program je součástí antivirového balíku Bitdefender Total Security, ale v tomto případě jej lze používat zcela samostatně.

Aplikace po spuštění prohledá všechny programy ve vašem počítači a najde ty, které jsou považovány za adware. Následně vám zobrazí jejich seznam a umožní vám zvolit, které z nich budou odebrány. Jedním kliknutím je pak můžete odstranit. Tato jednoúčelová utilita je vskutku velmi jednoduchá na použití a práci s ní zvládne i každý méně zkušený uživatel.

<p>Bitdefender Adware Removal Tool nabízí spolehlivé vyhledávání škodlivých aplikací</p>

Bitdefender Adware Removal Tool nabízí spolehlivé vyhledávání škodlivých aplikací

Bitdefender Adware Removal Tool nabízí spolehlivé vyhledávání škodlivých aplikací

2. Adware Removal Tool

I druhá aplikace v žebříčku nejstahovanějších aplikací se zaměřuje na boj s adwarem. Je určena speciálně pro čištění internetových prohlížečů Internet Explorer, Google Chrome a Mozilla Firefox. Po spuštění stačí jedním kliknutím zahájit vyhledávání těchto škodlivých aplikací. Po dokončení vám aplikace nabídne seznam podezřelých souborů, složek i záznamů v registru. Sami si pak můžete určit, které z nich chcete ponechat a které smazat. Poté už jen stačí nechat vybrané záznamy opravit a restartovat počítač.

Aplikace je nabízena zcela bezplatně. Její vývoj je však placen z dobrovolných příspěvků uživatelů. Pokud vám aplikace pomůže, můžete přímo z rozhraní programu poděkovat autorům odpovídajícím příspěvkem.

<p>S programem Adware Removal Tool jednoduše vyčistíte svůj internetový prohlížeč</p>

S programem Adware Removal Tool jednoduše vyčistíte svůj internetový prohlížeč

S programem Adware Removal Tool jednoduše vyčistíte svůj internetový prohlížeč

3. Glary Duplicate Cleaner

Vytvářením záloh či neopatrným kopírováním mohou vznikat ve vašem počítači duplicitní soubory, které jen zbytečně zabírají místo na pevném disku. Jestliže chcete tyto stejné soubory najít a odstranit, můžete využít některou z mnoha aplikací, mezi které patří i Glary Duplicate Cleaner.

Po prohledání obsahu na pevném disku zobrazí veškeré duplicitní soubory roztříděné do základních kategorií, kterými jsou dokumenty, hudba, obrázky, videa a ostatní soubory. V každé kategorii pak můžete vidět seznam souborů a jejich počet výskytů na pevném disku. U souborů je vidět jejich umístění, takže je můžete najít a odstranit, nebo nechat tuto práci na samotné aplikaci. Stačí označit, které soubory mají být smazány. Poté je lze jedním kliknutím vymazat.

<p>Glary Duplicate Cleaner najde a odstraní duplicitní soubory na disku</p>

Glary Duplicate Cleaner najde a odstraní duplicitní soubory na disku

Glary Duplicate Cleaner najde a odstraní duplicitní soubory na disku

Další užitečné aplikace

Z ostatních aplikací může přijít vhod Nemo PDF to Word, která vám pomůže s převodem PDF souborů do upravitelné podoby ve formě DOC a RTF dokumentů. Díky tomuto programu si můžete značně ulehčit práci a rovněž převádět dokumenty dávkově.

Užitečným a snadno použitelným pomocníkem je i aplikace Free Photo Noise Reduction, která nabízí několik základních možností pro vylepšení vašich fotografií. Zaměřuje se především na redukci šumu a jiných barevných vad fotografií, které vznikají především při pořízení fotek při špatném osvětlení.

Placená, avšak velmi užitečná, aplikace je i Ashampoo HDD Control, která nabízí hned několik nástrojů pro péči o váš disk. Umožňuje data defragmentovat, odstraňovat dočasné a duplicitní soubory, optimalizovat výkon disku a také pomůže s odinstalací nechtěných aplikací.

Mezi doporučenými programy pak nemůže chybět ani nástroj Aero YouTube Downloader, se kterým snadno a rychle stáhnete jakékoliv video z YouTube i ve vysoké kvalitě. Aplikace rovnou nabízí i převod do vámi vybraného formátu či extrakci zvukové stopy.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty