Hlavní navigace

Listopad 2013 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Vyzkoušejte nové multimediální přehrávače i aplikace určené pro aktualizaci ovladačů hardwaru vašeho počítače. V žebříčku najdete i novou alternativní nabídku Start pro Windows 8.
Roman Polášek 9. 12. 2013

Sdílet

Téměř kompletně freewarový žebříček nejstahovanějších novinek přidaných v měsíci listopadu nabízí užitečné aplikace, které přijdou vhod při práci i zábavě. S pomocí nově přidaných aplikací do katalogu budete moci jednoduše aktualizovat ovladače hardwaru, stříhat nebo stahovat videa, přehrávat multimédia nebo získat administrátorská práva v telefonech a tabletech se systémem Android.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Driver Booster Freeware 1163
2.  Kingo Android Root Freeware 520
3.  MPC – BE Freeware 461
4.  NVIDIA GeForce Experience Freeware 304
5.  Cute Video Cutter Freeware 219
6.  Advanced Cleaner Freeware 195
7.  DI Radio Player Freeware 186
8.  X-Plane Demo 156
9.  3D Youtube Downloader Freeware 150
10.  Cute Video Dub Freeware 144
11.  HUPlayer Freeware 141
12.  ExMplayer Freeware 125
13.  SockPlayer Freeware 122
14–15.  SanDisk Media Manager Freeware 118
14–15.  Start Menu 8 Freeware 118

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Driver Booster

Pozornost nejvíce uživatelů přitáhla v průběhu listopadu novinka Driver Booster. Tato aplikace dokáže proskenovat veškeré ovladače nainstalované ve vašem počítači a následně zjistí, zda pro některý existuje novější verze. Aplikace s vaším souhlasem stáhne nejnovější verze ovladačů a provede jejich instalaci. Ta může přinést nejen opravy chyb, ale často o zvýšení výkonu pro dané zařízení. Aktualizací ovladačů tak můžete optimalizovat chod jednotlivých komponent a získat ze současného hardwaru více výkonu.

Rozhraní aplikace je v češtině, což mnohým uživatelům usnadní práci s programem. Používání aplikace však doporučujeme spíše zkušeným uživatelům, jelikož vždy existuje riziko, že hardware s novými ovladači nebude pracovat správně.

Rozhraní aplikace Driver Booster je velmi přehledné

Rozhraní aplikace Driver Booster je velmi přehledné

Rozhraní aplikace Driver Booster je velmi přehledné

2. Kingo Android Root

Vlastníte-li mobilní zařízení se systémem Android, a vadí vám omezená uživatelská práva, pak je aplikace Kingo Android Root tím pravým pro vás. Umožňuje totiž tzv. rootnout telefon. Díky tomu získáte administrátorská práva pro práci v systému. S jejich pomocí pak budete moci snadno odstranit jinak neodstranitelné aplikace od výrobce, zvýšit výkon nebo výdrž baterie. Aplikace také podporuje opačný proces, kdy lze takto upravený systém vrátit do původního stavu.

Aplikace v současné době podporuje spoustu verzí systému Android stejně jako velký zástup zařízení. Při práci s aplikací však berte na vědomí, že podobné úpravy často znamenají ztrátu záruky a mohou být důvodem odmítnutí v případě reklamace.

S aplikací Kingo Android Root snadno získáte plná práva ve svém telefonu či tabletu

S aplikací Kingo Android Root snadno získáte plná práva ve svém telefonu či tabletu

S aplikací Kingo Android Root snadno získáte plná práva ve svém telefonu či tabletu

3. MPC – BE

Trojici nejvíce stahovaných novinek uplynulého měsíce uzavírá projekt, který vznikl modifikací oblíbeného přehrávače s názvem Media Player Classic. MPC – BE je mu velmi podobný nejen vzhledem, ale i funkcemi. Jedná se o funkčně dobře vybavený přehrávač, se kterým přehrajete audio i video soubory, podporuje rovněž titulky a dokonce i aplikaci shaderů a různých filtrů. Jeho rozhraní je velmi přehledné a navíc lze jeho vzhled i změnit. V nastavení rovněž naleznete spoustu možností, kterými můžete vyladit přehrávač přesně k obrazu svému. Jeho rozhraní je navíc přeloženo do češtiny.

Vzhled aplikace MPC-BE je velmi podobný programu Media Player Classic, ze kterého vychází

Vzhled aplikace MPC-BE je velmi podobný programu Media Player Classic, ze kterého vychází

Vzhled aplikace MPC-BE je velmi podobný programu Media Player Classic, ze kterého vychází

Další užitečné aplikace

Jak lze z tabulky vidět, je v ní zastoupeno hned několik dalších multimediálních přehrávačů. Pokud tedy stále nemáte ten pravý, který by pokrýval přesně vaše požadavky, můžete otestovat aplikace HUPlayer, ExMplayer nebo SockPlayer, který rovněž umí nahrávat dění na obrazovce. Pokud dáváte přednost spíše rádiu, vyzkoušejte aplikaci DI Radio Player, která nabízí k poslechu spoustu rozhlasových stanic z celého světa.

Mezi pomocníky, kteří vám mohou usnadňovat práci na počítači, lze jistě zařadit i SanDisk Media Manager, který vám pomůže se snadným přenosem souborů mezi počítačem a připojeným mobilním zařízením. Hráči pak jistě uvítají program NVIDIA GeForce Experience, se kterým budou moci snadno aktualizovat ovladače grafických karet tohoto výrobce. Aplikace navíc přináší optimalizaci herních nastavení pro jednotlivé tituly, díky které získáte z vaší grafické karty maximum. Hráče může zaujmout také realistický letecký simulátor X-Plane.

Poslední doporučovanou aplikací, která si zaslouží vaši pozornost, je Start Menu 8, která do nového systému Windows 8 vrací oblíbenou nabídku Start, se spoustou užitečných funkcí, na které jsou uživatelé Windows zvyklí

Autor článku