Hlavní navigace

Listopad 2012 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Po vydání Windows 8 se doslova roztrhl pytel s aplikacemi, které s tímto systémem souvisejí. Pomocí nich budete moci vrátit nabídku Start nebo třeba změnit vzhled starších verzí právě do podoby Windows 8.
Roman Polášek 18. 12. 2012

Sdílet

Celý říjen i listopad byl ve světě softwaru výrazně ovlivněn systémem Windows 8, který byl uvolněn do prodeje. Vzniklo mnoho nových aplikací, které právě s Windows 8 souvisejí. Často do něj vracejí funkcionalitu, která byla ze systému vyřazena, nebo naopak pro starší systémy přinášejí novinky, které jsou přítomny ve Windows 8. Ty nejlepší aplikace pak dokázaly obsadit přední příčky našeho přehledu patnácti nejstahovanějších novinek uplynulého měsíce. Těšit se můžete také na hry a několik utilit pro správu sítě či systému. Všechny nabízené aplikace můžete používat zdarma.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Windows 8 Transformation Pack Freeware 964
2.  StartW8 Freeware 855
3.  Winhotspot Freeware 738
4–5.  Metadata Cleaner Freeware 633
4–5.  UnThreat AntiVirus Free Edition Freeware 633
6.  Hedgewars Freeware 548
7.  Moborobo Freeware 521
8.  Everyone Piano Freeware 451
9.  X-Proxy Freeware 399
10.  Malwarebytes Anti-Rootkit Freeware 370
11.  8GadgetPack Freeware 340
12.  SoftPerfect WiFi Guard Freeware 329
13.  Windows 8 Manager Freeware 319
14.  PaintCAD Freeware 305
15.  SSDLife Freeware 293

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

3. Winhotspot

Potřebujete-li snadno a rychle vytvořit bezdrátovou síť, pak je Winhotspot to pravé pro vás. Pomocí bezdrátového adaptéru ve vašem počítači umožňuje vytvořit síť, ke které pak můžete připojit další zařízení. Hlavní využití nalezne tento program v případech, kdy chcete poskytnout přístup k internetu dalšímu zařízení, ať už počítači, mobilnímu telefonu nebo tabletu. Vytvořením této jednoduché sítě budete moci sdílet data mezi zařízeními nebo třeba hrát hry s přáteli. Winhotspot nezastoupí plnohodnotný router nebo switch, ovšem jako nouzové řešení může postačit.

Vytvořte si snadno a rychle bezdrátovou síť

Vytvořte si snadno a rychle bezdrátovou síť

Vytvořte si snadno a rychle bezdrátovou síť

2. StartW8

Chybí vám ve Windows 8 nabídka Start? Pak nebudete sami, protože právě aplikace sloužící jako její náhrada se umístila na druhém místě žebříčku. Ačkoliv je nabídka Start přežitek, řada uživatelů bez ní není schopna na počítači pracovat. Pokud jste na ni zvyklí, může být StartW8 její zajímavou alternativou.

Aplikace přidá po instalaci na hlavní panel ikonu, která vyvolá okno se vzhledem velmi podobným známé nabídce Start. Obsahuje zástupce pro spouštění programů a pro přístup k systémovým nástrojům. Aplikace rovněž umožňuje přepnutí na plochu ihned po přihlášení uživatele. Tím uživatel nemusí novou nabídku Start ve stylu Metro vůbec navštívit. Aplikace rovněž poskytuje nástroje pro nastavení některých prvků. Funkčně plně nezastoupí nabídku Start z dřívějších systémů, ale částečně ji nahradit dokáže.

StartW8 slouží jak náhrada za odebranou nabídku Start

StartW8 slouží jak náhrada za odebranou nabídku Start

StartW8 slouží jak náhrada za odebranou nabídku Start

1. Windows 8 Transformation Pack

Líbí se vám vzhled systému Windows 8, ale sami máte systém starší? Pak můžete vyzkoušet nejstahovanější novinku měsíce listopadu – Windows 8 Transformation Pack. Ten promění vzhled celého systému Windows a v rámci možností co nejvíce přiblíží právě podobě Windows 8.

Změněno bude prakticky vše. Od přihlašovací obrazovky, tématu a pozadí plochy, až po ikony, rozhraní Metro a panel Charm. Proměna není dokonalá a zkušení uživatelé na první pohled poznají rozdíly, přesto může jít o velmi zajímavou změnu pro starší systémy. Proměnit můžete nejen relativně nové Windows 7, ale i verze Vista a XP. Funkce systému po proměně nejsou nijak ovlivněny, přesto doporučujeme instalaci pouze zkušeným uživatelům, kteří jsou schopni vrátit systém do původního stavu v případě problémů.

Přeměňte vzhled systému na Windows 8

Přeměňte vzhled systému na Windows 8

Přeměňte vzhled systému na Windows 8

Další užitečné aplikace

Mezi další aplikace související s Windows 8 patří i 8GadgetPack, která do tohoto systému umí vrátit podporu miniaplikací na ploše. Své využití může u vás najít i program Metadata Cleaner, která umí z dokumentů MS Office odstraňovat metadata. Tím můžete z dokumentů definitivně odstranit informace, které jsou do dokumentů automaticky přidávány, jako je například jméno autora. Vlastníte-li telefon se systémem Android, tak můžete využít i program Moborobo, který je určen ke správě jejich obsahu pomocí počítače.

Na závěr pak nesmí chybět něco pro zábavu během dlouhých zimních večerů. Jestliže si rádi hrajete, pak můžete zkusit hru Hedgewars, která je podobná známé hře Worms. Pro hudebně nadané čtenáře pak může být zajímavá hra na virtuální klavír s názvem Everyone Piano.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty