Hlavní navigace

LinkedIn má 70 milionů profilů a milion firem

David Sillmen

Profesní sociální síť LinkedIn je tak trochu ve stínu těch masových typu Facebook, ovšem ve své kategorii si vede neméně dobře. Zrovna totiž zaznamenala pokoření hranice 70 milionů profilů.

Sdílet

Profesní sociální síť LinkedIn logicky není tak rozšířená jako Facebook, ovšem nemá se vůbec za co stydět. Na to, že je úzce vymezená, je jejích 70 milionů uživatelů více než úctyhodné číslo. Obzvlášť, když na sebe tito uživatele prozrazují velmi specifické informace hodnotné pro všechny, kdo loví lidi do firem, tedy oddělení „human resources“. Ještě v únoru tohoto roku měl LinkedIn pouze 60 milionů profilů. Jeho základna tak rychle roste.

<p>&#160;</p>

Šéf LinkedIn Jeff Weiner ve svém blogu poznamenal, že uživatelé sítě pocházejí z celého světa. Také v České republice je síť stále oblíbenější. LinkedIn se může pochlubit také unikátní databází zhruba jednoho milionu firemních profilů, k nimž se mohou lidé hlásit. Díky rychlé expanzi se může LinkedIn rozšiřovat i fyzicky. Otevřel své kanceláře například v Nizozemsku nebo Indii. Na těchto trzích také roste obzvlášť rychle. V blízké budoucnosti plánuje firma další várku vylepšení, takže by se v expanzi jen tak zastavit neměla.

Zdroj: Techcrunch

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty