Hlavní navigace

Lidé používají stále stejná hesla

Kromě toho, že lidé používají hesla velmi primitivní, používají také hesla neustále stejná. To se v dnešní době může velmi vymstít, jak ukazuje nedávný útok na sociální síť Twitter.
David Sillmen

Sdílet

Již dříve vyplynulo na povrch, že přes veškerou internetovou osvětu používají lidé primitivní hesla. Nová kauza, kdy se hackeři nabourali do účtů na sociální síti Twitter, navíc dokázala, že ke všemu používají hesla stejná. Hackerům se podařilo získat starší hesla některých uživatelů a v mnoha případech s nimi zabodovali i u jejich současných účtů.

 

O této hrozbě informuje společnost Trusteer, která vyvíjí programy na ochranu a správu hesel. Z průzkumů, které společnost provedla na základě dat získaných ze služeb spojených s hesly, jež poskytuje zdarma (data od zhruba 4 milionů lidí), vyplývá, že 73% lidí používá stejné heslo pro své internetové bankovnictví a přinejmenším jednu další webovou službu.

Jenže narozdíl od obvykle velmi dobře chráněných bankovních domů, mohou hesla například z internetových obchodů či nejrůznějších emailových služeb poměrně snadno uniknout. A hackeři teď už vědí, že mají nadpoloviční šanci, že taková data mohou využít pro vlastní obohacení - třeba právě vysátím bankovního účtu.

Trusteer proto upozorňuje na nutnost používat větší množství hesel. Nebo se přinejmenším držet zásady "tří hesel". Jedno byste měli mít pro internetové služby spojené s financemi, druhé pro služby, kde udržujete osobní informace a třetí heslo pro ostatní, méně významné služby. Možná ještě lepší možností ale je nainstalovat nějaký ten manažer hesel, například KeePass, o kterém si můžete přečíst více v našem dřívějším článku "Jak bezpečně uložit hesla".

Zdroj: PCW, Stahuj

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty