Hlavní navigace

LibreOffice v cloudu a na mobilních telefonech

Na proběhlé pařížské konferenci nadace The Document Foundation byl oznámen záměr, vytvořit webový klon aplikací z open source kancelářského balíku LibreOffice. Další novinkou má být též port pro Android a iOS.
Martin Tábor

Sdílet

V rámci konference LibreOffice.org v Paříži zazněly plány, které se týkají převedení desktopových kancelářských aplikací z balíku LibreOffice i do prostředí webového prohlížeče za využití technologií HTML5. To je umožněno za pomoci nového GTK+ frameworku, který HTML5 podporuje a pracuje s komponentou canvas. Nový framework byl vyvinut za přispění zaměstnanců firem SUSE a RedHat. Každopádně konečného výsledku se dočkáme nejdříve za rok a zatím tak o konečné podobě projektu není přiliš známo.

LibreOffice – ilustrační obrázek

Další velkou novinkou má být port LibreOffice do formy použitelné v mobilních operačních systémech, a to konkrétně na Androidu a iOS. Podle prvních informací mají být porty programů zacíleny především na tablety s velkými displej. Bude se tedy jednat především o uživatele iPadu a tabletů s OS Android. O optimalizaci pro zařízení s menšími rozměry a rozlišením displejů se zatím neuvažuje. Co se týče desktopové formy LibreOffice, v poslední době je po celém světě zaznamenáván přechod uživatelů od OpenOffice.org  ve prospěch víše zmíněného kancelářského řešení.

Zdroj: docfound.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty