Hlavní navigace

Letní změny na Stahuj.cz

V létě se na internetu obvykle nic moc neděje. Stahuj.cz je nicméně přesným opakem. S teplým počasím přišly značné změny, zejména potom integrace herního webu Hratelně a jeho provázání se stahovatelnými hrami a demoverzemi. Je toho ale více!
Stahuj.cz 23. 7. 2009

Sdílet

Server Stahuj se neustále vyvíjí k co největší spokojenosti svých uživatelů, ve snaze nabídnout nejkomplexnější možné spektrum služeb, které se pojí se stahováním bezplatně dostupných programů a her. Důležitý je rovněž maximální komfort. Proto není možné zůstat na místě a je třeba kontinuálně přinášet změny. Čas od času se navíc přihodí změny zásadnějšího charakteru, jako v případě těch letních, které právě probíhají.

Hry a zábava

Herní portfolio patří k službám portálu Centrum.cz již několik let. Ať už v podobě stahovatelných freeware či shareware hříček ze Stahuj, nebo v podobě vlastního webu, jenž až dosud fungoval samostatně jako Hratelně. Nyní dochází k jeho většímu propojení se Stahuj, což je výhodné z hlediska synergie sil. Hratelně rozhodně nekončí, jak mylně proběhlo českými médii. Naopak. Nově je integrováno přímo do rodiny služeb kolem Stahuj. Nabídka se tak rozrostla o novou záložku Hratelně. Došlo k pozitivním designovým změnám, které slouží větší přehlednosti a možnosti vypíchnout opravdu důležité novinky či zajímavosti. Na Hratelně vám zároveň bude fungovat registrace a login, jenž používáte na Stahuj či Digitálně.

Příklad budoucího možného vzhledu Hratelně.cz

Struktura Hratelně zůstává víceméně zachována. Najdete tu tedy recenze, které jsou nově rozděleny dle herního zařízení, ale především novinky a zajímavosti ze světa her a s ním spojeného byznysu, jenž každoročně roste o desítky procent a v některých ohledech zastiňuje i ten filmový. Zároveň nebude chybět ani lehčí a oblíbené čtení (a samozřejmě prohlížení) v podobě rubrik Virtuální sexbomby, jež představují význačné ženské charaktery v roli hlavních hrdinek videoher a Holky od her. Ty naopak představí skutečné ženy, pohybující se v herní branži, jež bývá často označována za mužskou doménu.
 

To ale znáte z dosavadního fungování Hratelně. Důležitější je, co se změní. Kromě již zmíněného designu, který si jistě prohlédnete sami a zjistíte, že jeho významnou část zabírá provázání s herní částí Stahuj, tedy s plnými hrami zdarma ke stažení, chceme upozornit především na nově umisťované demoverze na rychlý server, odkud si je třeba po přečtení aktuality na Hratelně můžete hned a svižně stáhnout.

Změna vzhledu a rozšíření

V první fázi užšího propojování webů kolem Stahuj bohužel nebude fungovat změna vzhledu. Jedná se pouze o dočasné opatření a možnost změny vzhledu bude co možná nejrychleji opět obnovena. Nejedná se o žádné technické potíže, nýbrž pouze o opatření, které je nutné pro doladění změny vzhledu pro přihlášené uživatele napříč všemi weby. Nastavení se tak projeví nejen na Stahuj, ale nově také na Digitálně a Hratelně. S tím se pojí celkově větší provázanost, která bude v průběhu času stále prohlubována.

 Vizuální nastavení bude sjednocené pro celou rodinu webů

 Náhledy jednotného rozhraní se vzorovým pozadím. 

Uživatelská odezva

Stahuj není autoritativním webem, který by byl tvořen odshora dolů a nedával uživatelům možnost se k obsahu vyjadřovat, případně ho i měnit. Naopak, domníváme se, že uživatelé dokáží přispět mnohdy podnětnými příspěvky. Proto jsme pro všechny připravili možnost naprosto jednoduchým a rychlým způsobem vyjádřit se k určitým programům, respektive jejich nedostatkům. Uživatelé mohou nahlásit, že program není aktuální, že popisek není přesný či úplný, že antivir hlásí infiltraci nebo že program nelze stáhnout. Ačkoliv se tyto chyby snažíme eliminovat předem, při objemu dat na Stahuj to nikdy nemůže být stoprocentní. Snad ještě důležitější je udržovat obsah Stahuj na co nejaktuálnější úrovni. Programů už je tolik, že tým administrátorů občas může přehlédnout aktuální verzi. Proto apelujeme na čtenáře, aby neváhali na novou verzi poukázat. Informace bude zpracována a aktuální verze doplněna.

Možnost nahlášení problému v horní části u detailu prorgamu

Tím ale zpětná vazba nekončí. Na Stahuj se budou pravidelně objevovat ankety. Dojde také ke zpřehlednění žebříčku nejstahovanějšího software, a to tak, že bude možné přepnout mezi jednotlivými obdobími.

Takhle jednoduše nahlásíte problém s programem či hrou

Vize Stahuj

Výše zmíněné změny plně odpovídají dlouhodobé vizi Stahuj. Tou je snaha přinášet co možná nejvíce provázaných informací na jednom místě. Již fungující propojení Digitálně a Stahuj nabízí například možnost přečíst si podrobné návody k určitým programům, na něž narazíte hned v kartě toho kterého software. Naopak při návštěvě Digitálně dostanete často upozornění na nový zajímavý program a odkaz na jeho stažení z rychlého serveru. Stejně to bude fungovat ve vztahu Stahuj-Hratelně, pouze předmětem zájmu nebudou programy, nýbrž hry. To vše je podpořeno snahou řešit problémy, které mohou vyvstat například s instalací nebo plným využitím software či her. Nikdo učený z nebe nespadl a není proto ostudou zeptat se v Poradně, která tvoří zavedenou a významnou službu Stahuj. Nejenže zde narazíte na tisíce lidí schopných zodpovědět váš dotaz. V Poradně působí také tým šikovných administrátorů, a to by bylo, aby neznali odpověď na vaši otázku.

Příklad ankety, které budou pravidelné

Jak už ale padlo v úvodu článku, vývoj na projektech Stahuj neustává. Už nyní se plánují nová zlepšení, která přijdou poté, co si letní změny takzvaně sednou. V plánu je především velká úprava katalogu. Ten bude mnohem důkladněji a precizněji rozdělen, aby se v jednotlivých kategoriích dalo hledat ještě rychleji. Dojde také k větší aktualizaci stávajících programů. Potěší jistě i chystané sjednocené vyhledávání pro Stahuj, Digitálně a Hratelně. Do vyhledávače zadáte heslo jen jednou a vyjedou výsledky ze všech tří webů.

Nové řazení žebříčků

Nové reklamní formáty

Přebudované Stahuj s sebou přináší i nové nabídky pro inzerenty. Kromě starých reklamních formátů se objeví nové. To možná běžného uživatele nenadchne, na druhou stranu je třeba si uvědomit, že změny a vylepšení, stejně tak jako prostý chod serveru něco stojí. A tohle je způsob, jak na něj vydělat a zároveň ho nenechat upadat.

Závěr

Už jen při porovnání s nepříliš starým článkem Jak využít Stahuj.cz na 100%, zjistíte, že od té doby se leccos událo a řada uživatelských podnětů byla pro větší komfort do systému zapracována. Možností vylepšení je samozřejmě celá řada, ale je jednoznačně pozitivním signálem, že jsou postupně využívány.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty