Hlavní navigace

Letní aplikace pro iPad, které musíte mít

Blíží se léto a s ním i doba dovolených, výletů a teplého počasí, které láká ke koupání či jiným aktivitám. Představíme 5 aplikací, které by vám v létě či při cestování rozhodně neměly na iPadu chybět.
Roman Polášek

Sdílet

Léto je pro většinu lidí spojeno s prázdninami, případně dovolenou, cestováním a spoustou venkovních aktivit, které nelze v jiné roční době provozovat. Spousta lidí si bere na dovolenou s sebou chytrý telefon nebo tablet, proto zařazujeme do našeho pravidelného seriálu o nejlepších aplikacích i výběr těch, které přijdou vhod právě na dovolené. Těšit se můžete na tipy na výlety i na koupání, snadné hledání dopravního spojení, procvičení konverzace v cizím jazyce i záznam trasy pomocí GPS souřadnic.

Kde se koupat

K létu a teplému počasí patří neodmyslitelně koupání. A nezáleží na tom, zda preferujete rybníky nebo aquacentra. Přehled o všech možnostech ke koupání vám nabízí aplikace s příznačným názvem Kde se koupat. Na mapě zobrazuje všechny vložené lokality, které lze využít ke koupání. Naleznete mezi nimi jak klasické bazény, tak i rybníky, řeky nebo termální koupaliště.

K dispozici je nejen vyhledávání podle názvu, ale také podle polohy. Lehce tak získáte přehled o všech možnostech ke koupání ve vašem okolí. Vše navíc se zobrazením vzdálenosti každého místa a krátkým popisem. Aplikace rovněž umožňuje rychlou navigaci ke kterémukoliv místu spuštěním aplikace Mapy.

Nalezená místa ke koupání můžete snadno filtrovat a odstranit z výběru druhy vod, ve kterých se rozhodně koupat nechcete. Rovněž můžete zvolit minimální kvalitu vody. V aplikaci dosud určitě nejsou všechna místa ke koupání a kdokoliv může nové místo přímo z aplikace přidat. Stačí vyplnit nový záznam. Nespornou výhodou je, že je aplikace v češtině a zcela zdarma.

Aplikace Kde se koupat poskytne přehled nejen o koupalištích, ale i dalších vodách

Aplikace Kde se koupat poskytne přehled nejen o koupalištích, ale i dalších vodách

Aplikace Kde se koupat poskytne přehled nejen o koupalištích, ale i dalších vodách

TripAdvisor

Populární služba TripAdvisor je oblíbena u cestovatelů na celém světě. Patří mezi velmi známé služby a není tedy divu, že k ní můžete přistupovat i ze svého iPadu. Pokud službu neznáte, vezte, že v ní naleznete ohromné množství informací o možnostech ubytování, stravování i tipech na výlet či jiných aktivitách a to rovnou po celém světě. Díky této aplikaci si snadno budete moci vybrat místo své dovolené, najít dobré ubytování a rovněž všechny památky či jiné zajímavosti v okolí.

Služba je postavena na vzájemné výměně informací mezi turisty. Lze přidávat nová místa, či komentovat a hodnotit již stávající. Díky komentářům budete moci zjistit, která místa se vyplatí navštívit, kde vás dobře ubytují, či kde se můžete kvalitně a za jakou cenu najíst. Díky zkušenostem a informacím od ostatních může být vaše dovolená přímo dokonalá a bez starostí. Nevýhodou však může být, že informace a komentáře jsou v angličtině.

TripAdvisor nabízí přehled o všech důležitých místech ve vašem okolí

TripAdvisor nabízí přehled o všech důležitých místech ve vašem okolí

TripAdvisor nabízí přehled o všech důležitých místech ve vašem okolí

Konverzace na cesty

Abyste se na svých cestách po světě dobře domluvili, je dobré znát alespoň několik základních slovíček a frází. Ať už vybraný cizí jazyk vůbec neumíte, či si jen potřebujte osvěžit základní slovní zásobu, jistě bude pro vás vhodným pomocníkem aplikace Konverzace na cesty.

V současné chvíli nabízí 22 jazyků, z nichž každý má fráze rozděleny do 31 kategorií. Každá kategorie pak obsahuje maximálně několik desítek položek. Celkem je tedy pro každý jazyk k dispozici přibližně 500 frází, mezí které patří nejčastěji používané právě ty pro cestování.

Základní aplikace je zdarma. Pokud by vám však pouhé překlady frází nestačily, aplikace nabízí k zakoupení i zvuky, ze kterých si můžete odposlouchat správnou výslovnost.

Zopakujte si základní slovní zásobu s aplikací Konverzace na cesty

Zopakujte si základní slovní zásobu s aplikací Konverzace na cesty

Zopakujte si základní slovní zásobu s aplikací Konverzace na cesty

Train & Bus – Europe

Pokud necestujete vlastním autem, jistě oceníte aplikaci, která vám pomůže s hledáním spojů veřejné dopravy. Velmi vhodnou a kvalitní aplikací je v tomto směru Train & Bus, která umožňuje vyhledávání spojení po Evropě. Jak je z názvu patrné, nabízí kombinaci vlakových a autobusových spojů. Často používané si můžete uložit mezi své oblíbené. Kromě jednoduchého vyhledávání spojení však od aplikace více nečekejte.

Train & Bus pomůže najít nejbližší spojení do vašeho cíle

Train & Bus pomůže najít nejbližší spojení do vašeho cíle

Train & Bus pomůže najít nejbližší spojení do vašeho cíle

Trails GPS Tracker

Pokud berete iPad s sebou i přímo na výlety, možná vás zaujme aplikace, která dokáže pomocí GPS zaznamenávat vaši trasu. Díky tomu si ji budete moci zpětně prohlédnout na mapě a na základě získaných dat vám aplikace poskytne údaje o ní. Dozvíte se například celkovou vzdálenost, graf rychlosti nebo převýšení celé trasy. Aplikace rovněž nabízí různý režim záznamu pro běh, turistiku, jízdu na kole a jízdu autem. Díky této aplikace můžete mít dokonale zmapované vaše výlety a budete přesně vědět, která místa jste navštívili a kudy vaše kroky skutečně vedly.

Aplikaci si můžete bezplatně vyzkoušet na Lite verzi, která je zdarma a omezuje počet uložených cest i jejich délku.

Trails GPS Tracker zaznamená každý váš krok během výletu

Trails GPS Tracker zaznamená každý váš krok během výletu

Trails GPS Tracker zaznamená každý váš krok během výletu

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty