Hlavní navigace

Legenda Rapidshare skončila

Kdysi velmi populární uložiště Rapidshare definitivně ukončilo svou činnost k 31.3.2015. Byly smazány všechny uživatelské účty a všechna uložená data. Služba měla na oko dobrý úmysl, avšak významně se proslavila hlavně sdílením warezu.
Coudy 2. 4. 2015

Sdílet

Několik let zpátky vypadala scéna se souborovými uložišti naprosto jinak než dnes. Megaupload, Filesonic, Hotfile a samozřejmě Rapidshare - to byly ještě v nedávné době jedny z největších uložišť. Postupně jeden po druhém umíraly, ale Rapidshare dále zůstaval. Zcela jistě si každý vzpomene na stahování několika Gb souborů rozdělených po 100 Mb částech a následné dlouhé rozbalování. V poslední době ovšem proslul častými změnami starých podmínek a tvorbou nových, již čím dál tím méně přívětivými pro samotné uživatele. Prakticky poslední hřebíček do pomyslné rakve si pro uživatele nachystal na jaře roku 2014, kdy firma zcela zrušila bezplatný účet a nabídla pouze dva nové prémiové účty, které byly již na svou dobu značně drahé. Rapidshare se dál vydal pouze cestou cloudu a chtěl být konkurencí pro služby jako OneDrive, Dropbox a Google Drive. 

 

Několik dnů zpátky již na úvodní stránce stálo: "Upozorňujeme, že RapidShare zastaví své služby 31. března 2015. Důrazně doporučujeme všem zákazníkům, aby si zabezpečili svá data. Po výše uvedeném datu nebudou žádné uživatelské účty k dispozici a budou automaticky smazány."  Poslední otázkou je, co se stane se samotnou doménou, která bude ještě po dlouhou dobu určitým magnetem návštěvnosti.

Zdroj: venturebeat.com

 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty