Hlavní navigace

Leden 2017 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Na prvním místě se umístil webový prohlížeč s novým konceptem surfování, dále pak nástroj pro zobrazení hesel k wifi sítím. Na třetím místě je kancelářský balík, který obsahuje trojici aplikací - textový procesor, editor pro vytváření tabulek a software pro návrh prezentací.
Coudy

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s obrovským náskokem webový prohlížeč s novým konceptem surfování. Druhé místo pak obsadil nástroj pro zobrazení hesel k wifi sítím. Na pomyslném třetím místě se nachází kancelářský balík, který obsahuje trojici aplikací – textový procesor, editor pro vytváření tabulek a software pro návrh prezentací.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Opera Neon Freeware 774
2.  Wifi Key View Freeware 202
3.  WPS Office Free Freeware 175
4.  PC Info Freeware 109
5.  N Up Freeware 103
6.  Gihosoft TubeGet Freeware 102
7.  Intel Chipset Device Software Freeware 98
8.  The Ultimate PID Checker Freeware 86
9.  Cerebro Freeware 84
10.  TranslucentTB Freeware 76
11.  Blckbrd Freeware 68
12.  DoYourData Uninstaller Free Demo 64
13.  Kanto Audio Mix Demo 57
14.  ISOburn Freeware 56
15.  Cloudtag Freeware 54

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace. 

1. Opera Neon

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístil program s názvem Opera Neon. Jedná se o internetový prohlížeč s novým konceptem surfování. Nabízí odlišné uživatelské prostředí, ve kterém není hned po spuštění viditelný klasický adresní řádek ani panel se záložkami (respektive taby). Naopak hned při startu nabídne textový box pro přímé vyhledávání skrze Google nebo přechod na webovou stránku zadáním URL adresy. Současně nabízí řadu ikon populárních online služeb, jako je Facebook, YouTube, SoundCloud, Dribble apod. Načtené webové stránky jsou přehledně umístěny vertikálně v pravé části prohlížeče. Je možné mezi nimi snadno přepínat, načíst novou stránku nebo některou z nich ukončit. Zajímavostí je vestavěný multimediální nástroj, který detekuje právě přehrávanou hudbu nebo video a ponechává jej viditelným i během práce s jinou stránkou. Kromě toho nechybí funkce pro vytváření screenshotů webových stránek, procházení galerie těchto snímků nebo spravování stažených souborů. Nebylo zapomenuto ani na anonymní režim.

 

Pohled na základní nabídku aplikace
 

2. Wifi Key View

Na druhém místě se umístila aplikace s názvem Wifi Key View. Jedná se o aplikaci, prostřednictvím které si můžete nechat vypsat seznam všech bezdrátových sítí, ke kterým jste se v minulosti připojili a zobrazit jejich přístupová hesla. Sítě je možné procházet v rámci přehledného seznamu nebo vyzkoušet vyhledávací pole pro rychlejší filtrování sítí podle názvu. Pro každou síť jsou k dispozici základní informace jako SSID, hexadecimální formát názvu sítě, typ, režim připojení, autentizace a heslo (ASCII nebo HEX). Pro každou síť je možné použít příkaz pro zapomenutí hesla. Seznam hesel k vypsaným bezdrátovým sítím lze přímo exportovat do souboru ve formátu TXT nebo HTML.

Pohled na spuštěnou aplikaci

3. WPS Office Free

Pomyslnou třetí příčku obsadil WPS Office Free. V podstatě se jedná o kancelářský balík, který obsahuje trojici aplikací – textový procesor, editor pro vytváření tabulek a software pro návrh prezentací. Textový procesor (Writer) poskytuje rozsáhlou nabídku nástrojů pro úpravu písma a obsahu, vkládání tabulek, obrázků a grafů, stejně tak nabízí kolekci předpřipravených šablon pro jednodušší vytváření dopisů, časových rozvrhů, účetních dokladů apod. Aplikace Presentation umožňuje vytváření prezentací s podporou vkládání textu, obrázků, hypertextových odkazů, bodových seznamů, tvarů a grafů nebo také hudby, videí a Flash souborů. Poslední aplikace (Spreadsheets) disponuje prostředím pro tvorbu tabulkových dokumentů s možností vkládání vzorců nebo používáním dostupných šablon.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umítil program PC Info prostřednictvím které můžete získat detailní informace o hardwaru vašeho počítače. Okno je rozděleno do několika záložek (resp. tabů), pod kterými lze najít údaje o jednotlivých komponentách nebo periferních zařízení. Stejně tak podává důležité informace o operačním systému (verze, architektura, systémový adresář, sériový číslo, úroveň šifrování, výrobce apod.). Jednotlivé záložky se zaměřují na CPU (procesor), GPU (grafická karta), operační paměti RAM, disková zařízení, optická zařízení, základní desku, zvuková zařízení, síťová zařízení a periferie.

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem N Up. Jedná se o nástroj, prostřednictvím kterého můžete velmi jednoduchým způsobem vytisknout několik obrázků nebo fotek na jednu stránku papíru. Program nabízí nastavení počtu snímků (tedy výběr správné šablony, respektive layoutu) a volbu jednotlivých snímků pomocí Průzkumníku Windows. Již načtené obrázky je možné přesouvat (metodou drag and drop), přibližovat nebo otáčet. Načtené obrázky lze vymazat (po jednom, nebo hromadně) a nahradit je jinými. Pro tisk dokončeného návrhu stačí kliknout na příkaz Print a začít tisknout skrze standardní systémovou utilitu.

Poslední zmíněnou aplikací je program Gihosoft TubeGet. jedná se o download manažer pro stahování videí z mnoha populárních video serverů, včetně YouTube, Dailymotion, Vimeo, Metacafe, Break, Netflix nebo Blip.tv. V případě YouTube videí je možné ukládat v kvalitě SD, HD, ale i 4K. Navíc podporuje stahování všech videí ze zvoleného playlistu, kanálu nebo kategorie. Před uložením souboru na disk je možné nastavit výstupní rozlišení videa, souborový formát a datový tok. Současně nechybí možnost extrakce zvukové stopy a uložení pouze ve formě MP3. Samozřejmostí je volitelné umístění pro stažené audio a video soubory.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty