Hlavní navigace

Leden 2015 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

S lednovými novinkami si budete moci aktualizovat ovladače v počítači, odstranit škodlivý software a získat můžete i jednoduchý nástroj na vypalování. Navíc nabídneme i další užitečné programy.
Roman Polášek 17. 2. 2015

Sdílet

Podívejte se na 15 aplikací, které uživatele zaujaly v novém roce nejvíce. Všechny jsou zdarma a najdete mezi nimi hned několik užitečných programů. Kromě vítězných aplikací v žebříčku naleznete i zajímavý simulátor Sportky, nástroj pro snadné sdílení souborů v síti, proměnu Windows do vzhledu chystaného systému Windows 10 nebo utility pro snížení vytížení operační paměti.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  DriveTheLife Freeware 1574
2.  AnyBurn Freeware 787
3.  Bitdefender Rootkit Remover Freeware 537
4.  Sportka FlashGen Freeware 368
5.  Xymos Freeware 176
6.  aswMBR Freeware 161
7.  Comodo Chromium Secure Freeware 158
8.  Windows 10 Transformation Pack Freeware 156
9.  RetroEditor Freeware 154
10.  Lenovo SHAREit Freeware 133
11.  Perfect Player Freeware 121
12.  AlomWare Reset Freeware 117
13.  Airfox Freeware 114
14.  Mem Reduct Freeware 111
15.  Casino Slots Freeware 96

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. DriveTheLife

Jestliže některá z komponent vašeho počítače nepracuje správně, je na vině s velkou pravděpodobností její ovladač. Pokud tedy chcete, aby váš počítač pracoval skutečně dobře, je vhodné mít nejnovější verzi ovladačů. Abyste je nemuseli sami hledat na stránkách výrobců hardwaru, tak je zde aplikace DriveTheLife, která hledání provede za vás.

Pro každou hardwarovou komponentu vašeho počítače zkontroluje, zda je pro ni instalován ovladač a případně, zda je k dispozici jeho novější verze. Poté můžete aplikaci nechat, aby nainstalovala nejnovější verzi ovladačů pro rychlejší a stabilnější chod počítače.

Mezi výhody programu patří záloha aktuální verze ovladačů. Pokud by novější verze způsobovala problémy, je možné se vrátit do předcházejícího stavu. Tato záloha může být navíc zcela automatická.

<p>DriveTheLife začátečníkům pomůže s instalací všech důležitých ovladačů</p>

DriveTheLife začátečníkům pomůže s instalací všech důležitých ovladačů

DriveTheLife začátečníkům pomůže s instalací všech důležitých ovladačů

2. AnyBurn

Jestliže hledáte minimalistickou aplikaci pro vypalování optických disků, pak můžete vyzkoušet AnyBurn. I přes základní uživatelské rozhraní nabízí to hlavní, co pro vypalování můžete potřebovat. Samozřejmostí je podpora CD, DVD i Blu-ray disků. Můžete na ně vypalovat libovolné soubory a vytvářet lze i Audio CD. Rovněž lze hudbu z disků ripovat pro přehrávání na počítači. Disky můžete kopírovat a ty přepisovatelné vymazat. Podporována je také práce s obrazy optických disků. Můžete je vytvářet z optických médií, ale i složek a souborů v počítači. Poté je lze vypálit. I přes malou velikost tak AnyBurn nabízí vše pro jednoduché vypalování dat.

<p>AnyBurn neohromí rozhraním, ale jeho funkce jsou dostačující</p>

AnyBurn neohromí rozhraním, ale jeho funkce jsou dostačující

AnyBurn neohromí rozhraním, ale jeho funkce jsou dostačující

3. Bitdefender Rootkit Remover

Jestliže je váš počítač napaden škodlivým softwarem, který ovlivňuje samotné spouštění systému, může být poměrně obtížné jej odstranit. Právě pro případy, kdy je ovlivněno bootování systému, je určena aplikace Bitdefender Rootkit Remover. Je zaměřena především na rootkity, které infikují bootovací sektory. Díky tomu, že aplikace nevyžaduje instalaci, je možné ji spouštět přímo z vyměnitelných médií.

<p>Bitdefender Rootkit Remover odstraní škodlivý software ve vašem počítači</p>

Bitdefender Rootkit Remover odstraní škodlivý software ve vašem počítači

Bitdefender Rootkit Remover odstraní škodlivý software ve vašem počítači

Další užitečné aplikace

Pokud Bitdefender Rootkit Remover při řešení potíží nepomůže, můžete vyzkoušet ještě jednu podobnou aplikaci – aswMBR. Rovněž nabízí řešení pro odstranění rootkitů, a to na základě definice virů od společnosti Avast, která patří mezi světovou špičku v tomto oboru.

Vhod jistě přijde i program Lenovo SHAREit, jehož pomocí budete moci snadno sdílet soubory v rámci jedné wi-fi sítě. Po připojení k síti a spuštění programu budete moci jednoduše posílat soubory nejen mezi počítači, ale také mezi mobilními zařízeními, jelikož aplikace je připravena i pro ně. S pomocí Lenovo SHAREit bude sdílení snadné, rychlé a bez složitého nastavení. Díky podpoře více platforem tak můžete propojit všechna svá zařízení v domácnosti.

S originálním nápadem přišla i aplikace RetroEditor, která slouží jako grafický program pro převod obrázků do barevných palet, které byly použity na starších zařízeních či přímo v některých hrách. Díky tomu můžete obrázky proměnit do dříve používané grafiky a dosáhnout tak zajímavých retro efektů.

Pro zajímavost si pak můžete vyzkoušet i aplikaci Sportka FlashGen, která slouží jako simulátor slosování této oblíbené hry. Díky němu si můžete udělat dobrý přehled o pravděpodobnosti výhry, jelikož umožňuje mnohonásobné spouštění slosování včetně vyhodnocení výhry. Součástí je i tabulka statistik a pravděpodobností.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty