Hlavní navigace

Leden 2013 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

Rádi byste spravovali obsah svého mobilního telefonu z počítače? Máte problém s otevíráním neznámých typů souborů? Pak vyzkoušejte novinky v katalogu Stahuj.cz, které vám tyto činnosti umožní.
Roman Polášek 18. 2. 2013

Sdílet

První měsíc nového roku je za námi a během něj jste mohli v katalogu Stahuj.cz objevit spoustu nových aplikací. Zaměřujeme se především na bezplatné aplikace, o čemž svědčí i žebříček patnácti nejstahovanějších novinek. Poznejte ty, které zaujaly nejvíce uživatelů, i další kvalitní produkty, které se mezi nejlepší trojici neprobojovaly.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Samsung Kies Freeware 1534
2.  Free Viewer Freeware 541
3.  Rufus Freeware 399
4.  VideoInspector Freeware 350
5.  Torrent Stream Freeware 327
6.  OPSWAT Security Score Freeware 314
7.  Free Windows Cleanup Tool Freeware 310
8.  BOINC Freeware 275
9.  Free Language Translator Freeware 266
10.  HellSpy.cz klient Freeware 250
11.  Media Player X10 Freeware 238
12.  Wise Memory Optimizer Freeware 229
13–14.  Safe IP Freeware 228
13–14.  SterJo Wireless Passwords Freeware 228
15.  PDF Convertor Freeware 208

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Samsung Kies

Nejčastěji stahovanou novinkou přidanou do katalogu v prvním měsíci roku 2013 se stala populární aplikace Samsung Kies, která je oficiálním klientem přímo od Samsungu pro správu mobilních zařízení této značky. Pomocí této aplikace můžete spravovat své kontakty, události v kalendáři, hudbu, videa i fotografie. Vše je mnohem jednodušší a rychlejší, než kdybyste prováděli správu přímo v telefonu či tabletu.

Mobilní zařízení lze k počítači lehce připojit, a to buď USB kabelem, nebo bezdrátově prostřednictvím modulu Bluetooth nebo Wi-Fi.

Mezi pokročilé funkce aplikace lze zařadit možnost vytvoření zálohy i obnovení obsahu mobilního zařízení. Aplikace rovněž hlídá aktualizace určené přímo pro vaše zařízení, takže v případě novější verze můžete pomocí programu lehce upgradovat firmware vašeho zařízení. Aplikace je samozřejmě zdarma a prostřednictvím nastavení lze do ní stáhnout i češtinu.

Samsung Kies vám umožní správu vašeho mobilního zařízení z počítače

Samsung Kies vám umožní správu vašeho mobilního zařízení z počítače

Samsung Kies vám umožní správu vašeho mobilního zařízení z počítače

2. Free Viewer

Máte problém s otevíráním některých typů souborů, případně nevlastníte potřebnou aplikaci? Pak vám může pomoci Free Viewer, který dokáže zobrazit, případně i upravit, obsah mnoha různých typů souborů. Aplikace si poradí s dokumenty (MS Office i OpenOffice.org), textovými soubory různých programovacích jazyků, obrázky včetně raw formátů, mnoha typy videi, hudby nebo archivů. Tyto soubory dokáže aplikace otevřít bez potřeby instalace dalších rozšíření. Všechny potřebné knihovny a kodeky již aplikace obsahuje ve své instalaci.

Kromě pouhého zobrazení umí Free Viewer některé typy souborů také upravovat. Příkladem mohou být obrázky, se kterými lze provádět základní operace, jako je otáčení či ořez, nebo textové dokumenty, ve kterých můžete měnit obsah i formátování. Vše je navíc zabaleno do snadno ovladatelného a moderního rozhraní. Podrobnější informace si můžete přečíst v naší recenzi.

S aplikací Free Viewer snadno otevřete široké spektrum souborů

S aplikací Free Viewer snadno otevřete široké spektrum souborů

S aplikací Free Viewer snadno otevřete široké spektrum souborů

3. Rufus

Třetí příčka našeho žebříčku nejstahovanějších novinek patří pro měsíc leden aplikaci Rufus, která dokáže vytvářet bootovatelná USB média. Ta využijete především v případech, kdy váš počítač není vybaven optickou mechanikou a potřebujete například přeinstalovat operační systém.

V aplikaci stačí vybrat hardwarové zařízení, tedy USB klíčenku, zvolit oddíl, požadovaný souborový systém a pak už jen ISO obraz disku, který má být na klíčenku umístěn. Na zařízení můžete navíc umístit i další data, aniž by byla bootovací schopnost zařízení narušena. Vše je velmi jednoduché a aplikaci není třeba vůbec instalovat.

S programem Rufus lehce vytvoříte bootovatelné USB médium

S programem Rufus lehce vytvoříte bootovatelné USB médium

S programem Rufus lehce vytvoříte bootovatelné USB médium

Další užitečné aplikace

První tři aplikace v žebříčku rozhodně patří k těm nejkvalitnějším, které byly v lednu do katalogu přidány. V žebříčku však najdete i další programy, které by neměly ujít vaší pozornosti. Jedním z nich je například Wise Memory Optimizer, který dokáže uvolnit zbytečně zabranou paměť vašeho počítače. Pokud chcete skrýt svou identitu na internetu, pak můžete použít aplikaci Safe IP, která dokáže zakrýt vaši IP adresu, pod kterou vystupujete na internetu, díky přesměrování přes proxy server. Pro stahovače je pak zajímavou novinkou HellSpy klient, který slouží ke stahování dat ze stejnojmenného datového úložiště. Za zmínku stojí rovněž Free Language Translator, který díky Google překladači dokáže přeložit téměř cokoliv. Poslední aplikací, kterou doporučujeme pouze zkušeným uživatelům, je Free Windows Cleanup Tool, určený k čištění systému, defragmentaci souborů a úklidu v registrech.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty