Hlavní navigace

Květen 2016 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

První místo mezi novinkami minulého měsíce května se pěkným náskokem obsadila aplikace pro komunikaci mezi uživateli. Na druhé příčce se pak umístil konkurenční program taktéž pro komunikaci.
Coudy 21. 6. 2016

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevila s obrovským náskokem oblíbená komunikační služba WhatsApp. Druhé místo pak program pro sledování televizních kanalů po celém světěNa pomyslném třetím místě se nachází výborný stahovací manažer pro různe soubory. Samozřejmě se jako vždy společně podíváme i na další zajímavé programy umístěné v žebříčku nejstahovanějších programů za poslední kalendářní měsíc.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  WhatsApp Freeware 293
2.  Viber Freeware 273
3.  DriverPack Solution Online Freeware 224
4.  FixWin Freeware 169
5.  WindowsUpdateFixer Freeware 133
6.  Hardware Identify Freeware 107
7.  Xperia Companion Freeware 71
8.  Intel TelePort Extender Freeware 71
9.  Win10 Security Plus Freeware 85
10.  SanDisk SSD Dashboard Freeware 68
11.  DiskSmartView Freeware 68
12.  lastAudit Freeware 66
13.  OpenToonz Freeware 60
14.  Open Karts Freeware 64
15.  Mission: Escape From Island Freeware 62

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. WhatsApp

Na prvním místě našeho žebříčku se s pěkným náskokem umístila desktopová aplikace oblíbené komunikační služby WhatsApp. Poskytuje v podstatě stejné funkce jako samotná mobilní aplikace. To znamená, že uživatelé nejsou ochuzeni o posílání fotografií, videí, hlasových zpráv nebo dokumentů a samozřejmě textových zpráv se smajlíky. Komunikace je vždy nejprve odeslána na mobilní telefon, který musí být připojen ve stejné síti a teprve poté přesměrována na servery WhatsApp. Pro zprovoznění je třeba mobilním telefonem naskenovat QR kód zobrazený v této aplikaci.

 

Pohled na aplikaci WhatsApp

2. Viber

Na druhém místě se umístila velmi povedená desktopová verze programu Viber vám umožní komunikovat přes internet z vašeh počítače na mobil, tablet nebo počítač vašich známých. Na Viber se jednoduše přihlásíte pomocí vašeho telefoního čísla. Mobilní verze je dostupná na platformách Android, Ios a Windows phone. Mezi funkce Viberu patří: videohovory přes internet, volání přes GSM na SIM kartu (placené), posílaání textových zpráv, posílání souborů, soukromý a veřejný skupinový chat, možnost hraní her a další.

 

Pohled na spuštěnou aplikaci Viber

3. DriverPack Solution Online

Pomyslnou třetí příčku obsadila aplikace s názvem DriverPack Solution Online je nástroj pro detekování zastaralých ovladačů hardwaru a nainstalování nejnovějších verzí. Před stažením a instalací ovladačů je možné realizovat zálohu, aby v případě vzniklé chyby nedošlo k problémům s použitelností hardwaru. Zajímavostí jsou i nástroje pro testování operační paměti RAM, vytvoření bodu obnovy, provádění defragmentace disku, detekování virů nebo čtení logů.

Pohled na základní nabídku programu

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program s názvem FixWin. Jedná se o přenosnou aplikaci pro zjištění a opravu problémů v systému Windows 10. Zaměřuje se na nejrůznější místa OS, od průzkumníka souborů (Windows Explorer), přes špatně fungující systémové nástroje, nestabilní připojení k internetu po upgradu na Windows 10, až po obecné problémy (nefungující Start menu, neotevíratelné Office dokumenty, nespustitelné aplikace z Windows Store nebo třeba chyby v WerMgr.exe a WerFault.exe).

Na pátém místě se umístila aplikace s názvem WindowsUpdateFixer, Jedná se o nástroj, který je schopen zkontrolovat, zda služby pro aktualizaci (Windows Update Services) běží v pořádku. Případně dokáže opravit vzniklé problémy a chyby, které jejich běhu zabraňují. Program zajišťuje přístup ke službám, které nefungují korektně a poskytuje jejich opětovné spuštění. Příčinou nesprávně fungujících aktualizačních služeb Windows může být například dřívější napadení systému malwarem.

Poslení zmíněnou aplikací je program Hardware Identify, který identifikuje všechen hardware v počítači a zobrazuje přehlednou tabulku s názvem komponenty, výrobcem, chybovým kódem, skupinou (třídou), verzí ovladače nebo ID hardwaru. Aplikace slouží spíše pro zobrazení nerozpoznaných součástí počítače, kterým například chybí korektní ovladač nebo jde o poškozenou součást. Každá komponenta disponuje i dodatečnými informacemi v dialogovém okně, které současně dokáže odkázat na Google pro vyhledání potřebného ovladače podle ID hardwaru.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty