Hlavní navigace

Květen 2015 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

S květnovými novinkami se podíváme na nový Facebookový chatovací program, program pro údržbu systému a čištění disku a antivirová ochrana vašeho počítače. Navíc nabídneme i další užitečné programy.
Coudy 21. 6. 2015

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát vám přinášíme přehled patnácti novinek, které si uživatelé nejčastěji stáhli z katalogu Stahuj.cz. Na pomyslném prvním místě se objevil s obrovským náskokem neoficiální Facebookový chatovací program, který nevyžaduje instalaci. Další místa pak obsadila aplikace pro údržbu systému a čištění disku a další velice šikovná antivirová utilita na pro celkovou ochranu vašeho počítače.  

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Facebook Desktop Messenger Freeware 245
2.  MPC (More Powerful Cleaner)  Freeware 170
3.  Avetix Antivirus Freeware 169
4.  MWPlayer Freeware 133
5.  Comodo Chromodo Freeware 131
6.  Comodo Firewall Freeware 123
7.  Kaspersky RakhniDecryptor Freeware 120
8.  UC Browser Freeware 117
9.  Comodo Antivirus Freeware 115
10.  Speedy Tube Free Freeware 93
11.  McAfee Raptor Freeware 89
12.  Little System Cleaner Freeware 84
13.  WindowsInstallerPro Freeware 72
14.  Sys Probe Freeware 70
15.  USB Oblivion Freeware 65

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Facebook Desktop Messenger

Na prvním místě našeho žebříčku se umístila aplikace Facebook Desktop Messenger, která je neoficiálním klientem. Rozhodně jí to, ale neubírá na kvalitě, ba přímo naopak. Jedná se o velmi sympatický klient pro pohodlnou komunikaci (chatování) s přáteli prostřednictvím sociální sítě Facebook, a to dokonce i bez potřeby internetového prohlížeče. Program umožňuje procházet veškerou konverzaci také díky kompletní synchronizaci zpráv. Nechybí podpora emotikonů, audio a video hovorů, případně sdílení souborů. Součástí nastavení je možnost povolení notifikací (oznámení) na ploše pro okamžité upozornění o příchozích zprávách. Velkou výhodou je to, že Messenger je přenosný a neinstaluje se. Tudíž ho lze použít například na flash disku na libovolném počítači.

Facebook Desktop Messenger

2. MPC (More Powerful Cleaner)

Na druhé místě se umístila utilita na údržbu systému a čištění disku. Software nese zkráceně název MPC (More Powerful Cleaner) a jeho hlavní úloha spočívá v podstatě jen v promazání vašeho pevného disku od zbytečných a nepoužívaných souborů. Současně pak taky poskytuje ochranu vašeho internetového prohlížeče před všemožným malwarem, který automaticky mění jeho nastavení (např. defaultní prohlížeč, domovská stránka, vyhledávací engine). Proces, který se stará o čištění disku od zbytečných souborů, umožní prohledat nejrůznější části operačního systému tak, aby byl co nejúčinnější.

Základní nabídka MPC

3. Avetix Antivirus Free

Pomyslnou třetí příčku obsadill Avetix Antivirus Free byl vyvinut pro ochranu počítače před skoro všemi typy známých hrozeb, jako jsou viry, červy, spyware nebo trojské koně. Antivirus nabízí jak komplexní ochranu v reálném čase, tak i možnost důkladného manuální skenování celého systému či dokonce jen vybraných částí. Pomocí nastavení lze upravit úroveň ochrany přesně podle vašich představ. Díky Avetixu můžete také bezpečně používat váš e-mail, protože všechny podezřelé soubory jsou automaticky blokovány. Pokročilejší ochranu nabízí pak placená verze programu. Hlavní vlastnosti antiviru jsou:  Anti-Spyware, Anti-Worm, Anti-Trojan a Anti-Adware Engine. Dále pak ze strany vydavatele jsou zveřejňovány pravidelné aktualizace. Potěší pak i samozřejmě ochrana v reálném čase a v neposlední řadě pak vestavěná ochrana E-mailu.

Pohled na nastavení antiviru

Další užitečné aplikace

Na pomyslné čtvrté příčce se umístil program MWPlayer. Jedná se v podstatě o multimediální přehrávač s vestavěnými kodeky, který umožňuje přehrávat, nahrávat a stejně tak i stahovat videa nebo hudbu ze serveru YouTube. Jednou z nejzajímavějších vlastností programu je ovšem tzv. Community modul, pomocí kterého mohou uživatelé mezi sebou diskutovat o zhlédnutých videích nebo filmech s možností jejich sdílení. MWPlayer podporuje nejen přehrávání samotných multimédií, ale umožňuje dokonce i zobrazování textů k písním nebo filmových titulků.

Na šesté příčce se nachází Comodo Chromodo. Jedná se o internetový prohlížeč založený na Chromiu. Vypadá prakticky úplně stejně, jako všemi velmi dobře známý Google Chrome a dokonce navíc poskytuje zajímavá vylepšení v oblasti bezpečnosti, kdy chrání počítač před hrozbami číhajícími na internetu. Prohlížeč dohromady integruje několik pluginů pro vaše maximální zabezpečení. Pluginy zajišťují například blokování nevhodných reklam a navíc je možné je okamžitě reportovat jako škodlivé stránky a pomoci tak vývojářům rozšířit zabezpečení. Prohlížeč samozřejmě podporuje instalaci dalších doplňků, nechybí historie procházení a správce stahování. 

Velmi užitečnou utilitou v žebříčku je Sys Probe. Aplikace vám poskytuje komplexní údaje o hardwaru, softwaru a dalších důležitých informacích souvisejících s nejrůznějšími částmi systému. Zobrazuje informace o operačním systému, sériovém čísle, instalovaném softwaru, procesech, službách, uživatelích, instalovaných kodecích, serverové konfiguraci, hardwaru (základní deska, CPU, senzory, BIOS, chipset, grafická karta, paměti, monitor, porty atd.). Nedílnou součástí jsou i nástroje pro změnu MAC adresy, provedení pingu, test monitoru, Wake-On-Lan nebo restartování, či vypnutí počítače.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty