Hlavní navigace

Květen 2014 - nejstahovanější novinky na Stahuj.cz

V žebříčku novinek naleznete aplikace, které ochrání váš počítač před bezpečnostními hrozbami, pomohou s aktualizací zastaralých ovladačů nebo nabídnou správu obsahu mobilních zařízení LG.
Roman Polášek

Sdílet

Jako každý měsíc, i tentokrát přinášíme přehled nejpopulárnějších softwarových novinek, které rozšířily katalog Stahuj.cz. Až na jedinou výjimku jsou všechny programy bezplatné. Kromě nejlepších 3 aplikací, které představíme podrobněji, v žebříčku naleznete i konvertor videí, možnost testování flash disků, oblíbenou hru 2048 pro Windows a další systémové utility, které zpříjemní a usnadní práci na počítači.

Pořadí  Název aplikace Licence Počet stažení
1.  Driver Reviver Shareware 1650
2.  360 Total Security Freeware 551
3.  LG PC Suite Freeware 160
4.  Light Freeware 154
5.  USB Flash Benchmark Freeware 131
6.  Fixed Player Freeware 127
7.  Popcorn Time Freeware 118
8.  2048Desktop Freeware 116
9.  Windows 8 App Remover Freeware 114
10.  Win Key View Freeware 102
11.  EarthClock Freeware 99
12.  Rádio WOW Player Freeware 97
13.  Sophos Virus Removal Tool Freeware 94
14–15.  Tiny Deduplicator Freeware 93
14–15.  Video Converter Factory Freeware 93

Poznámka k měření: Výsledky berte prosím s rezervou. Vzhledem k tomu, že byl každý program přidán v jiné fázi měsíce, měl i jiný čas na získání počtu stažení. Pořadí, hlavně v závěru tabulky, je tak jen orientační a nikoliv přesné. Míra počtu stažení nevyjadřuje skutečnou kvalitu aplikace.

1. Driver Reviver

Chcete-li využívat svůj počítač na maximum, jistě vyzkoušejte aplikaci Driver Reviver. Ta totiž dokáže odhalit a následně také aktualizovat zastaralé ovladače hardwaru vašeho počítače. Právě díky nejnovějším ovladačům budete moci využívat výkon všech komponent naplno.

Program prohledá váš počítač a následně zjistí, zda jsou všechny ovladače aktuální. Poté nabídne jejich stažení přímo ze stránek výrobců a jejich aktualizaci. Bohužel je tato aplikace však placená. V bezplatné verzi dokáže pouze vyhledat zastaralé ovladače. Jejich aktualizaci bohužel neumožňuje. I tak můžete výsledky aplikace využít a nalezené novější verze si můžete sami vyhledat na webových stránkách jednotlivých výrobců.

Mezi další funkce, které program nabízí, patří možnost zálohování a obnovení ovladačů pro případ, kdy nebude nová verze pracovat zcela podle představ. Aplikace rovněž umožňuje automatickou kontrolu ovladačů a také možnost vyloučit vybraná zařízení, u kterých ovladače nechcete měnit.

Bezplatná verze aplikace Driver Reviver dokáže pouze zjistit, které ovladače jsou zastaralé

Bezplatná verze aplikace Driver Reviver dokáže pouze zjistit, které ovladače jsou zastaralé

Bezplatná verze aplikace Driver Reviver dokáže pouze zjistit, které ovladače jsou zastaralé

2. 360 Total Security

Doménou bezpečnostních aplikací už není jen antivirová ochrana, ale i čištění počítače. Tento kompletní servis nabízí i všestranná aplikace 360 Total Security. Zdarma poskytuje ochranu před viry, malwarem i další havětí, která může ohrozit bezpečí vašich dat. Přitom využívá k analýze podezřelých souborů hned několik bezpečnostních řešení v cloudu.

Spolu s ochranou před škodlivým softwarem umožňuje i zrychlit spouštění systému vypnutím zbytečných aplikací. Rovněž dbá na pořádek na pevném disku, takže dokáže odstranit dočasné soubory, které zanechaly v počítači jiné aplikace.

Výhodou aplikace je především fakt, že je poskytována zdarma a nabízí moderní způsoby detekce, které jsou díky využití více bezpečnostních řešení vskutku efektivní.

Program 360 Total Security ochrání i vyčistí váš počítač

Program 360 Total Security ochrání i vyčistí váš počítač

Program 360 Total Security ochrání i vyčistí váš počítač

3. LG PC Suite

Vlastníte-li telefon od společnosti LG, jistě využijete program LG PC Suite. Jedná se o aplikaci, která pomůže se správou vašeho zařízení prostřednictvím počítače. S aplikací můžete spravovat vaše kontakty, události kalendáře, zprávy či multimediální soubory v podobě fotek, hudby či videí. Je tedy ideální, pokud chcete nahrát obrázky či filmy do vašeho telefonu či tabletu.

Data lze synchronizovat a také zálohovat pro případ ztráty zařízení, případně pro možnost přenosu údajů a dat ze starého telefonu do nového. Aplikace podporuje připojení pomocí kabelu či bezdrátové sítě, aby bylo propojení co nejjednodušší i pro méně zkušené uživatele.

S aplikací LG PC Suite snadno zazálohujete data ze svého telefonu

S aplikací LG PC Suite snadno zazálohujete data ze svého telefonu

S aplikací LG PC Suite snadno zazálohujete data ze svého telefonu

Další užitečné aplikace

Přehlédnout nelze ani další povedené aplikace z našeho žebříčku nejstahovanějších novinek. Užitečnou může být aplikace USB Flash Benchmark, jejíž pomocí můžete změřit rychlost vašeho flash disku nebo SSD. Výsledné hodnoty pak můžete porovnat s údaji, které slibuje výrobce, případně srovnat je s ostatními majiteli, jelikož výsledky mohou být ukládány na stránkách výrobce programu.

Používáte-li rádi Firefox, můžete vyzkoušet také jeho odlehčenou variantu s názvem Light. Spousta jeho komponent byla odstraněna, což má za následek jeho rychlejší spouštění a také méně zabrané paměti.

Doporučit lze také Video Converter Factory, jehož pomocí budete moci snadno převádět videa mezi různými formáty. Pro pobavení pak doporučuji zkusit hru 2048Desktop, která je počítačovou verzí oblíbené a návykové hry pro mobilní zařízení.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty