Hlavní navigace

Kritické chyby v Chrome

Martin Tábor

Google vydal další bezpečností aktualizaci v pořadí již jedenácté verze svého prohlížeče. Ačkoli jde tento měsíc již o druhou opravu, jsou nově odhalené problémy z bezpečnostního hlediska vysoce nebezpečné.

Sdílet

Nová verze s číslem sestavení 11.0.696.71 přináší opravu celkem čtyř bezpečnostních chyb, z nichž jsou dvě klasifikovány jako kritické. Prohlížeč od Googlu disponuje technologií zvanou sandbox, která by měla zaručit vysokou míru izolace „vnitřního prostředí“ běžící aplikace od okolního systému. Pakliže je nějaká chyba označena za kritickou, ve většině případů to v terminologii Googlu znamená potenciální riziko v podobě překonání zmíněné ochrany.

<p>&#160;</p>

Google Chrome 11.0.696.71

Nedávno na nedostatky Chrome sandboxu upozornila francouzská firma Vupen, jež však žádné bližší technické podrobnosti nezveřejnila a přesnou specifikaci problému poskytovala pouze platícím zákazníkům. Dle jejího vyjádření daný problém přetrvává i v aktuálním sestavení, což však Google popírá s tím, že chyba se spíše týká pluginu Adobe Flash Player než prohlížeče Chrome v jeho samotném základu. V každém případě se stále, dle výsledků mnoha uznávaných bezpečnostních studií, řadí Google Chrome do prestižní skupiny nejbezpečnějších webových prohlížečů.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty