Hlavní navigace

Konference Creative Future 2012: Photoshop CS6 a mnoho dalšího

Dnes softwarová firma Adobe představuje na Creative Future 2012 v Česku oficiálně nový balík aplikací Creative Suite řady CS6. Kromě softwarových novinek a vylepšení představí i novou službu Adobe Creative Cloud.
Martin Tábor

Sdílet

Přesto, že je Creative Suite CS6 již chvíli na pultech obchodů, Adobe Systems včera uspořádalo konferenci, která v Česku oficiálně představila veškeré novinky, s kterými nová verze softwarového balíku přichází. Tradičně je již Creative Suite zaměřen pro potřeby tvorby pokročilých grafických materiálů a poskytuje i řadu vývojářských nástrojů např. v podobě známé a mocné aplikace Dreamweaver pro vytváření webových stránek nebo Flash Professional, s kterým lze v současné době již vytvářet i HTML5 projekty, přičemž v poslední verzi CS6 byla právě tato množina funkcí výrazně vylepšena. Co se týče samotného HTML5, je to formát, jehož podpora je v nových verzích aplikací od Adobe na velmi slušné úrovni a lze jej zvolit jako výstup u mnohého obsahu.

Adobe Creative Future 2012

Mezi společné novinky snad všech programů patří rychlejší běh, spouštění a zpracování složitějších úkolů, což je umožněno optimalizací algoritmů pro práci na vícejádrových procesorech. Nativní 64 bitovou verze již Adobe nabízí od verze CS5. Zapracováno bylo ve spolupráci s firmou AMD i na hardwarové akceleraci grafiky. Celý balík aplikací Creative Suite navíc obsahuje nové pracovní prostředí, které byl podle samotných tvůrců mělo opět o něco zefektivnit práci a přitom nekomplikovat život nutností velké změny návyků.

Adobe Photoshop CS6 (x64)

V mnoha konkrétních nástrojích byly poté provedeny větší i drobné změny, jež by měly svou měrou také přispět k pohodlnější práci. Adobe Creative Cloud je nová služba, která ve své podstatě umožňuje pronajímat za relativně slušný poplatek aplikace z Creative Suite a kromě průběžné aktualizace na nejnovější vydání tak získat navíc 20 GB webové úložiště. Nové verze vývojových a editačních nástrojů od Adobe tak mají rozhodně co nabídnout, avšak je pravděpodobné, že se pro nákladný upgrade rozhodne spíše řada firem, které v současné době pracují s již více „zastaralou“ edicí než je pouhé dva roky stará řada CS5.

Zdroj: adobe.com
 

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty