Hlavní navigace

Kolik stojí system builder verze Windows 7

David Sillmen

Ceny retailových verzí Windows 7 nejsou zrovna z nejnižších. Ovšem je tu ještě alternativa takzvaných "system builder" verzí. S nimi sice nemáte tolik práv, ale stejně funkcí za nižší cenu.

Sdílet

Některé internetové obchody začaly se zveřejňováním cen takzvaných „system builder“ edicí Windows 7, na které se obecně hodně čeká, jelikož jsou obvykle výrazně levnější než klasické retailové verze. Teoreticky je možné si „system builder“ koupit tehdy, když si stavíte nový počítač. Pak se objevuje problém s přenositelností takové licence, ale to řada lidí dokáže oželet. Hlavně, když nebudou muset platit tak horentní částky (obzvlášť v krizi) za nový operační systém.

<p>&#160;</p>

Například Windows 7 Home Premium OEM v 64bitové verzi by mělo stát 88 euro, tedy zhruba 2200 korun. Stejná cena by měla platit i pro 32bitovou verzi. Retailová verze stála v předprodeji (který u nás neprobíhal) 120 euro (cca 3000 Kč), má být ale nakonec ještě dražší. U Windows 7 Professional je rozdíl ještě zajímavější. OEM verze by měla stát 117 euro, (2900 Kč) zatímco retailová 280 euro (7000 Kč). Windows 7 Ultimate vyjde jako OEM na 157 euro (4000 Kč), tedy takřka polovinu retailové, tříseteurové položky (7500 Kč).

Zdroj: Geizhals

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty