Kmotr spamu putuje na čtyři roky za mříže

<p>&#160;</p>
<p>&#160;</p>
Jeden z mála exemplárních případů, kdy je spammer za svou činnost tvrdě potrestán. Američan Alan Ralsky dostal za rozesílání nevyžádané pošty čtyři roky natvrdo. Poučí se z toho ostatní?
David Sillmen 25. 11. 2009

Sdílet

Jeden z nejproslulejších amerických spammerů byl odsouzen ke čtyřletému odnětí svobody. Čtyřiašedesátiletý Alan Ralsky nejenže rozesílal v masivní míře nevyžádanou poštu, ale navíc se jejím prostřednictvím snažil ovlivnit akciové trhy, respektive manipulovat s kurzem některých cenných papírů.

Činnost Ralskyho je dokumentována už více jak deset let. Má za sebou rozesílání spamů do sítě společnosti Verizon a další podobné přečiny. Ten poslední ho však stál svobodu. Jde totiž o jednu z nejnebezpečnějších forem spammerství.

Kriminálníci se snaží rozesílanými maily přesvědčit lidi, aby nakupovali akcie málo obchodovaných firem na burze. Tím raketově vzroste jejich hodnota, načež začnou prodávat struktury napojené na hackery. Získají tak několikanásobek skutečné hodnoty prodávaných cenných papírů. Jakmile je podvod u konce, cena akcií se opět zřítí a lidé, kteří se nachytali, spláčou nad „výdělkem“.

K menším trestům odnětí svobody byli odsouzeni také Ralskyho komplicové. Podobně tvrdý přístup by nejen americké soudy měly v podobných případech prosazovat častěji.

Zdroj: CW

Autor článku