Hlavní navigace

Každý z Vás může být Jedi!

Každý jistě víme, že před nedávnem se do kin dostala nová epizoda z velmi populární série Star Wars a okamžitě se stala prakticky hlavním marketingovým tahákem roku. Pozadu samozřejmě nezůstal ani internetový gigant Google.
Coudy 25. 12. 2015

Sdílet

Star Wars se na nás po letech valí opět ze všech stran, málokdo zůstal bez povšimnutí, že před pár dny se do kin dostal nový díl ze slavné série. Spolu s filmem se samozřejmě na vlně popularity chtějí v uvozovkách přiživit další firmy. Připomeňme například firmu Hewlett Packard a její speciální notebook v designu temné strany síly. Z internetových gigantů například Google umožnil uživatelům svých služeb změnit design svých aplikací, tak aby potěšil fanoušky série Star Wars.

Ovšem to není zdaleka vše, světlo světa spatřila i velmi zdařilá free-to-play hra s názvem Lightsaber escape neboli česky Útěk se světelným mečem. Hra běží přímo v prohlížeči a nabízí velmi zajímavou novinku, kdy se postavíte na stranu rytířů Jedi a světelný meč ovládáte pohybem svého mobilního telefonu. Celé to funguje tak, že díky pohybovým senzorům ve vašem telefonu se pomocí internetu přenášejí data do webového prohlížeče na počítači a pohybem mobilního zařízení tak ovládáte svůj světelný meč ve hře. Čeká na vás invaze Stormtrooperů při cestě na úniku ze zajetí. Mečem lze odrážet nejprve paprsky z Blasterů a na závěr vás budou čekat i souboje se Stormtrooperem, který má v rukou trochu zvláštní obušek.

Jak jsem již výše zmínili hra je zdarma, ovšem budete potřebovat kompatibilní mobilní telefon a kvalitní internetové připojení na obou zařízeních.  Potom již zcela záleží na vaší šikovnosti. Lightsaber escape by si tak měl určitě vyzkoušet každá fanoušek série Star Wars.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty