Předně, DirectX 11 má být součástí systému Windows 7, který je právě vyvíjen a ostatně jeho testovací beta verze se již objevily ke stažení. První karty s podporou „jedenáctky“ by se tudíž měly objevit v závěru roku 2009. Podporovat jej samozřejmě budou i stávající Visty.
Zdá se, že navrch má opět trošku ATI, která na vývoji grafických karet nové generace pilně pracuje a tato podpora bude tudíž plně obsažena. Nicméně, nVidia musí také reagovat, v současné době tvrdí, že její podpora DirectX 10.1, kterou mají aktuálně nabízené karty GeForce, je připravena ke kompletnímu přechodu na DirectX 11.
Samozřejmě se počítá s tím, že Microsoft má zájem udělat z DirectX 11 nový standard. Faktem je, že on sám o něm hovoří v superlativech a tvrdí, že přinese novinky, které budou dalším mezníkem ve vývoji grafického rozhraní, ostatně se již první specifikace na internetu objevily. Každopádně ale nVidia nemá zájem a určitě neopustí svůj vlastní PhysX a tak bude zajímavé sledovat, jak se tím jak nVidia tak Microsoft popere a jaké řešení se nakonec najde. Uvidíme.
První hry s podporou „jedenácky“ se objeví pravděpodobně počátkem roku 2010 a nezbývá, než čekat a těšit se.