Hlavní navigace

Jolicloud volně přístupný

Operační systém Jolicloud, vyvíjený s ohledem pro potřeby netbooků je nyní volně dostupný široké veřejnosti ke stažení. Projekt se nachází ve fázi pre-beta, nicméně již od alfa verze je systém schopný a funkční.
Josef Vavřina 3. 1. 2010

Sdílet

Možná si vzpomenete na článek o systému Jolicloud, který jste si u nás mohli nedávno přečíst. Ve zmíněném článku byla popsána alfa verze operačního systému, který jeho tvůrci směřují na velmi silný trh s netbooky nebo chcete-li mini notebooky. Zmíněný článek si můžete přečíst zde. Již tehdy, v neveřejné alfa verzi bylo zmíněno, že Jolicloud funguje velmi obstojně, nyní jeho vývoj pokročil a jeho tvůrci se rozhodli, že již nadešel čas pro uvolnění systému pro veřejnost. Autoři slibují bleskovou instalaci, trvající méně než 15 minut.

Programátoři samozřejmě od vydání alfa verze usilovně zapracovali a mohou se nyní pochlubit několika novinkami a vylepšeními. Takže čeho se vlastně dočkáme? Velmi užitečnou novinkou bude zajisté pro mnoho uživatelů jednoduchá instalace ze systému Windows, díky Jolicloud Express. Autoři dále slibují velmi silnou podporu netbooků na trhu, konkrétně pak podporu pro 98% zařízení. Samozřejmostí je úprava ovladačů a jádra systému. Už v alfa verzi bylo vše velmi rychlé, nyní je navíc slibováno zrychlení startu i odezvy celého systému.

Vydání beta verze zatím není přesně určené, bude určitě závislé na spokojenosti komunity s nynější verzí a na připomínkách, případně stížnostech. Anoncované je zatím jen neurčitě počátkem letošního roku. Zájemci o Jolicloud mohou systém stáhnout ze stránky jolicloud.com

Zdroj: jolicloud.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty