Hlavní navigace

Ještě více ochrany pro Vaše hesla!

Za 690 Kč můžete mít popcorn a dva lístky do kina na nudný film. Nebo roční špičkovou Premium verzi ? včetně ?špionážní? biometrické autentizace.
Economia, a.s. 24. 10. 2016

Sdílet

Automatický a bezpečný přístup k Vašim heslům a osobním údajům! Tak přesně to, slibuje Sticky Password! Tento program se pyšní hned několika oceněními kvality. Sticky Password je český správce hesel pro všechna zařízení a zaručuje, že budou Vaše data na 100% v bezpečí. Aby tomu tak bylo i nadále, rozhodli se vývojáři program posílit o dvoufaktorovou autentizaci. Co to pro Vás znamená? Máte ji zaplou automaticky? Na všechny otázky odpovíme! Čtěte dále…

Ochrana dat a hesel

Co je dvoufaktorová autentizace?

Dvoufaktorová autentizace (2FA) představuje použití 2 rozdílných informací pro přihlášení. S tím, že každá proběhne z jiného nezávislého zdroje. Tento požadavek na další prvek, nutný pro přihlášení, zvyšuje zabezpečení. A to z toho důvodu, že rapidně snižuje pravděpodobnost současného prolomení více nezávislých zdrojů.

V praxi to znamená, že Váš účet je ještě lépe zabezpečený proti útočníkům. I kdyby se podařilo útočníkovi prolomit dosavadní ochranu programu Sticky Password a získal tak přístup k Vašemu „Hlavnímu heslu“, je velmi nepravděpodobné, že bude mít současně fyzicky k dispozici Váš chytrý telefon, který je spárován s 2FA aplikací. 

Jak spustit dvoufaktorovou autentizaci?

Je nezbytné mít nainstalovanou poslední aktualizaci Sticky Password na každém Vašem zařízení připojeném k Vašemu účtu StickyAccount. Zařízení se starší verzí aplikace Sticky Password nebudou schopna odemknout databázi hesel zabezpečenou pomocí 2FA.

Zapnutí funkce 2FA musí být provedeno z aplikace Sticky Password, nainstalované na počítači s operačním systémem Windows nebo Mac. Po prvním zapnutí bude následně funkce 2FA zapnuta během synchronizace na všech Vašich dalších zařízeních, připojených k Vašemu účtu StickyAccount (Windows, Mac, iOS, Android).

Pro aktivaci 2FA je nezbytné nainstalovat aplikaci Google Authenticator (GA) na vaše mobilní zařízení. GA je aplikace, která bude generovat bezpečnostní kódy, které budou druhým faktorem při přihlašování do aplikace Sticky Password. GA je dostupný pro Android a iOS.

Chci program, který ochrání má hesla!

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty