Hlavní navigace

Jak na úpravu a konverzi multimedií

Potřebujete převést multimediální obsah do jiného formátu? iWisoft Free Video Converter nabídne zdarma nejen to, ale i spoustu dalších pokročilých funkcí a nástrojů, které vám usnadní život.

Sdílet

V době, kdy téměř každý vlastníme nějaké to multimediální zařízení se nezřídka setkáme s problémem, kdy si s některými multimediálními formáty prostě a jednoduše neporadí. Stejně tak se může stát, že obsah, který chceme do zařízení nahrát je moc velký a paměť nám nebude stačit. Nebylo by lepší mít soubor ve formátu a kvalitě odpovídající požadavkům jednotlivých zařízení? Nejenže tím ušetříme spoustu místa, ale ušetříme tím také výkon potřebný k otevření či přehrání a tím pádem nám elektronické hračičky vydrží o něco déle v provozu. To lze ocenit právě teď, v době dlouhých cest na dovolené.

Multimediálních konverterů je na trhu spousta. Který si však vybrat? Možností je opravdu mnoho a pokud po nějakém právě pátráte máme pro vás zajímavý tip v podobě iWisoft Free Video Converteru. Ten si své fanoušky získá především díky jednoduchosti,  výborné podpoře všemožných zařízení, spoustě formátů a dalším povedeným funkcím zcela zdarma.

Instalace a uživatelské rozhraní

Odkaz na stažení programu ze Stahuj.cz naleznete na konci článku. Instalace je otázkou několika kliknutí a  vezme si přibližně 20 MB z vašeho disku. Během jejího průběhu se nemusíte obávat toolbarů a jediné co můžete ovlivnit je tvorba ikon na ploše a umístění programu. To jistě ocení především méně zkušení uživatelé, kteří se nemusí bát, že něco pokazí. I přes absenci české lokalizace jak v průběhu instalace i programu jako takovém by neměl nastat s využíváním konverteru žádný problém.

S instalací si poradí i méně zkušení uživatelé.

Po úspěšném nainstalování budete vyzváni k aktualizaci. Tu doporučuji provést, neboť tím získáte lepší rychlost a stabilitu programu. Konverter mi udělal radost zabudovaným aktualizačním modulem, který umožní bez nutnosti otevírat prohlížeč udržet software aktuální.

Pracovat s konverterem je díky prostředí radost.

Uživatelské rozhraní je rozděleno na tři hlavní části. První částí je horní vodorovné menu, pomocí nějž můžete přidat a odstranit soubory pro převod a otevírat pokročilý editor videa. Pod ním se nachází hlavní okno ve kterém vidíte seznam vybraných souborů a jejich detaily, včetně náhledu na pravé straně. V dolní části se pak nachází lišta s volbami výchozího formátu a kvality, výstupní složky a velkým modrým tlačítkem „Start“ na pravé straně.

Převod a formáty

Samotný převod je otázkou několika jednoduchých kroků. Zaprvé vybrat zdrojové video a to tlačítkem „Add“, nebo metodou „Táhni a pusť“. Poté zvolit výstupní formát a kvalitu. Využít můžete přes 100 připravených profilů pro nejpoužívanější formáty a zařízení se kterými se můžete setkat (Xbox, Nintendo Wii, PS3, PSP, iPod, iPhone, mobilní telefony, Flash, DVD, HD video a další).

Profilů je opravdu nepřeberné množství.

Program vám ihned po vybrání požadovaného formátu sám spočítá odhad výsledné velikosti souboru. Pokud již nebudete chtít video dál upravovat např. přidáním vodoznaku můžete stisknout tlačítko „Start“ a nechat program pracovat. Převod je svižný (v závislosti na výkonu PC).

Editor

A co když budeme chtít video ještě upravit? Není problém, iWisoft Free Video Converter má velmi povedený integrovaný editor. Po otevření tlačítkem „Edit“ v horní vodorovné liště se otevře nové okno. V jeho horní části naleznete přehrávač s originálním a výsledným náhledem a tak můžete okamžitě pozorovat výsledek vaší práce. V té dolní pak ovládání jednotlivých funkcí.

Prostředí je přehledné a efektivní. Výsledky z editoru pak stojí za to.

„Crop“ (výřez) – umožňuje tvorbu výřezů tažením myši po ploše videa, ale také manuálně zadáním „souřadnic“ od krajů a rozlišením. Zde lze najít i nastavení poměru stran – 16×9, 4×3 atd.

"Effect " – slouží pro úpravy jasu, gamma, sytosti a kontrastu, přičemž lze využít již hotových efektů – starý film, negativ atd.

„Trim“ (střih) – je užitečným pomocníkem pokud potřebujete z videa jen určitý úsek.

„Logo“ – jedná se vlastně o přidání obrázku do videa. Po úpravě hodnoty „Transparency“ (průhlednost) tak lze vytvářet vodoznaky.

„Text“ – funguje a obsahuje stejné možnosti jako logo. Zde však místo obrázku napíšete text a určíte styl – font, velikost, barva, podtržení atd.

Video lze také otáčet pomocí tlačítek „Vertical“ a „Horizonal Flip“  v editoru. Poté už stačí kliknout na tlačítko OK a spustit převod.

Závěr

iWisoft Free Video Converter mě mile překvapil. Spousta funkcí a jednoduché ovládání z něj dělají jeden z nejlepších freeware konverterů, které jsou v současné době k dispozici. Pokud hledáte software na převod souborů, otáčení videa, tvorbu výřezů a mnoho dalšího zcela zdarma neváhejte jej vyzkoušet.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty