Hlavní navigace

Jak na SMS zdarma po ICQ

Martin Tábor

Každý již jistě hledal způsob, jak posílat krátké textové zprávy zcela zdarma a ještě lépe pohodlně od klávesnice svého PC. Jednou ze zajímavých možností je využití aplikace ICQ, coby snadné cesty, jak kontaktovat libovolné mobilní číslo pomocí SMS.

Sdílet

Služba ICQ je primárně určena pro zasílání rychlých zpráv z počítače na počítač či jiné zařízení s přístupem k internetu. Dnes již ovšem není tato funkce zdaleka jedinou, kterou aplikace s přehledem zvládá. Program zvládne mnoho úkolů od uskutečnění videohovoru ve stylu Skype, přes jednoduché sdílení a zasílání souborů uložených v počítači, propojení se sociální sítí Facebook až např. právě po možnost zasílat krátké textové zprávy do sítí všech českých operátorů.

Jak na to

Celá operace je velmi snadná a vlastně jedinou podmínkou je vlastnictví samotné aplikace ICQ, dostupné ke stažení např. na této adrese. Každý účet má na začátku nastaveno patnáct volných SMS, avšak tento počet není v konečném důsledku nijak limitující. Stačí, aby jediná osoba na vaši zprávu odpověděla a automaticky ihned získáváte dalších pět volných zpráv. Tímto způsobem je tak možné využívat zasílání SMS prakticky do nekonečna. Pakliže např. na vaši první zprávu příjemce ihned odepíše, váš kredit již nebude zmíněných počátečních patnáct SMS, ale devatenáct. Počet odeslaných zpráv není žádným jiným způsobem limitován. V případě potřeby je možné, dobít kredit pro volné zprávy vlastními silami, a to zasláním SMS ve formátu „ICQ mezera VAŠE ICQ ČÍSLO“ na:

  • zákazníci O2: 720 001 580,
  • zákazníci T-Mobile: 903 90 03,
  • zákazníci Vodafone: 777 350 350.

Tímto způsobem opět standardně obdržíte za jednu SMS pět SMS volných. Ceny zaslání zprávy jsou u O2 a Vodafone zpoplatněny dle standardního tarifu, u ostatních dvou operátorů je situace jednodušší a jedna SMS stojí rovné 3,– Kč. Aktuální počet zbývajících zpráv se v aplikaci přehledně zobrazuje na několika místech a získat bližší informace lze jednoduchým kliknutím na tento údaj.

SMS účet

Tím dojde k otevření webové stránky, na které jsou veškeré potřebné informace, kupříkladu i pro uskutečnění zmíněného vlastního dobytí kreditu. I v tomto případě se využívání služby stále vyplatí, protože, jak už bylo zmíněno, za jedinou SMS získáte 5 volných.

Orientace v programu

SMSky je možné z ICQ zasílat do sítí všech českých operátorů a není tedy nutné přemýšlet, jakou má konkrétní telefonní číslo předvolbu. Zpráva dorazí příjemci prakticky okamžitě po odeslání. Odpověď z mobilu je jednoduše možná do 72 hodin po přijetí zprávy a opět dorazí na monitor vašeho počítače obratem.

Velkou výhodou psaní SMS z ICQ je to, že lze zprávy u jednotlivých kontaktů zobrazovat jako standardní konverzaci se všemi vlastnostmi a výhodami, které z toho plynou. Pakliže je u daného kontaktu uloženo mobilní číslo, můžeme v okně konverzace přepnout do režimu pasní SMS jedním kliknutím na příslušné ouško. Návrat zpět na klasické IM je stejně jednoduché. Celá SMS konverzace včetně odpovědí z mobilního telefonu se zobrazuje standardně jako běžné zprávy. Zároveň se vše ukládá do historie, ze které jde celá konverzace zpětně vyvolat, případně exportovat do textového či jiného souboru.

Okno konverzace

Přidání telefonního čísla ke kontaktu se provádí v profilových informacích standardním způsobem.

Profil kontaktu

Jesliže chceme zaslat textovou zprávu na telefonní číslo, jehož majitel ICQ nevyužívá, slouží k tomu speciální záložka „SMS“ v hlavním okně programu, kde jednoduše zadáme předvolbu České republiky, požadované telefonní číslo a samotný text zprávy. Po stisktnutí tlačítka „Odeslat“ okamžitě obdržíme informaci o úspěšném odeslání a můžeme čekat na odpověď.

Záložka SMS v hlavním okně

Zároveň se telefonní číslo objeví jako položka v sekci kontaktů, které nejsou uložené v seznamu. Tímto způsobem se můžeme k číslu kdykoli vrátit a např. si prohlédnout dosavadní historii konverzace, případně doplnit další informace do profilu a kontakt uložit do určité skupiny.

Závěr

Celou službu lze zhodnotit veskrze pozitivně. Integrace v IM klientu je velice praktická i v tom, že máme ihned při ruce seznam kontaktů a celá konverzace se přehledně ukládá pro pozdější potřebu. Dále mohu, a to z vlastní zkušenosti, potvrdit, že zasílání i přijímání zpráv funguje v současné verzi ICQ ve všech ohledech zcela bez problému.

Bližší informace jsou k dispozici zde.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty