Hlavní navigace

iTunes již můžete instalovat z Microsoft Store

Microsoft se postupně snaží "vymýtit" tradiční způsob, jakým se aplikace do Windows instalují přes dvacet let. Pravdou je, že se mu to zatím ne zcela daří, nicméně dohoda s Applem je určitě další krůček k úspěchu.
Martin Tábor 28. 4. 2018

Sdílet

O tom, že se má iTunes objevit v obchodě s aplikacemi pro Windows 10, již Microsoft hovoří asi rok. Konečně k tomu došlo a z Microsoft Store, na který se mezitím Windows Store přejmenoval, můžete aktuálně stahovat iTunes ve verzi 12.7. Obchod má za sebou přitom dlouhou historii a jeho základy se objevily již ve Windows 8 před šesti lety. Od té doby však Microsoft značně přehodnotil strategii a uživatelům i vývojářům přestal vnucovat zcela novou platformu, pro niž nakonec mnoho aplikací nevyšlo. Současný Microsoft Store by měl naopak skutečně ulehčovat život, protože vývojářům nabízí mnoho různých variant.

iTunes na Microsoft Store

Rozhodnou-li se pro vývoj tzv. univerzálních aplikací, sice musí začít prakticky od základů, ale jeden a ten samý kód je použítelný pro všechna zařízení s Windows 10. Současný iTunes se v Microsoft Store naopak objevil jen díky vynucené vstřícnosti Microsoftu. Do Storu lze totiž nahrát i klasické desktopové programy, které stačí mírně upravit a zabalit speciálním nástrojem. Výhodou je, že instalace programů ze Storu je bezpečnější než stahování instalátorů z nejrůznějších webů a aplikace mohou také využít nový aktualizační systém. Windows by se tak měl de facto přiblížit způsobu, jímž se instalují programy v linuxových distribucích.

Zdroj: windows.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty