Hlavní navigace

Internet Explorer 11 konečně i ve Windows 7

Martin Tábor

Podobně jako v případě Internet Exploreru 10 si dal Microsoft i tentokrát poměrně na čas. Nicméně finální IE 11 pro starší Sedmičky je konečně zde a do čistě "desktopového" systému tak přináší pár technologických "drobečků" z Windows 8.1.

Sdílet

Zánovní Internet Explorer 11 sice na první pohled nepřináší nic nového, ale pod pokličkou se přeci jen nějaká ta zásadnější vylepšení najdou. Na platformě Windows 8 je součástí upgradu Windows 8.1, a tak uživatelům, kteří nový nternet Explorer chtějí vyzkoušet, nezbývá, než aktualizovat celý operační systém. Jinak je tomu ovšem u starších Semiček, pro které Microsoft již připravil IE 9, 10 a aktuálně je na pořadu dne konečně i nová „Jedenáctka“. Jak již bylo naznačeno, plochým vzhledem je zcela shodná s IE 10, avšak uživatelé Windows 7 se mohou těšit alespoň z vyššího výkonu a některých nových funkcí a schopností pokročilých technologií HTML5.

<p>&#160;</p>

Internet Explorer 11 RTM ve Windows 7 SP1

Asi po měsíci od vydání Windows 8.1 se tak i uživatelé stále oblíbených Sedmiček dočkali vylepšené podpory webových standardů, rychlejšího běhu webových aplikací, lepší bezpečnosti a především i podpory WebRTC a hardwarové akcelerace WebGL (v nových Mapách Bing). Zpracování JavaScriptu by mělo být oproti IE10 rychlejší dokonce o 9 procent. Čeho se naopak uživatelé Windows 7 nedočkají je synchronizace záložek, jež dostupná skutečně jen v systému Windows 8.1. Možnosti IE11 jde vyzkoušet např. v nových aplikacích IE Test Drive. Kromě automatického šíření skrze Windows Update, je možné provést instalaci manuálně, a to stažením např. z této stránky.

Zdroj: engadget.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty