Hlavní navigace

Infotainment, který ovlivní celý svět

Právě takový vyvíjí ve ŠKODA AUTO. V týmu Connected C@r a Infotainment pracuje také Prokop Houda, absolvent ŠKODA Trainee programu.
26. 10. 2017

Sdílet

 Vybral si školu, která ho bavila a měla smysl. Vystudoval Double Degree na dvou světově uznávaných univerzitách. Dostal se do programu pro nejtalentovanější absolventy v mezinárodní firmě a po roce se stal jedním z vývojových pracovníků konektivity v moderních autech. Prokop je důkazem toho, že sny se plní. Jeho cesta v současné době vede přes Technický vývoj největší české automobilky, kde má starost vývoj funkcí mobilních online služeb třetí generace.

O co jde? Prokop spolupracuje na vývoji tzv. "core služeb", které slouží jako základní vrstva, na nichž stojí uživatelské funkce. "Jde o to, jak jednotky v autě komunikují s okolním světem, stanovují pravidla pro bezpečnost této komunikace, nebo například zajištují propojení vozidla s uživatelským účtem," vysvětluje Prokop.

Budoucnost automobilů je spojena s autonomní jízdou. Ta zcela jistě ovlivní i vývoj systémů konektivity. "Myslím, že propojování vozů mezi sebou a s dopravní infrastrukturou pro rozšíření informací pro autonomní řízení bude hlavním úkolem, kterým se budeme zabývat," říká Prokop. "V tomto a mnoha dalších ohledech se máme u automobilů skutečně na co těšit!"

Technický vývoj ŠKODA AUTO je jedním z nejzajímavějších míst v celé automobilce. Láká mnoho technických odborníku, nadšenců a talentovaných absolventů. Čím? "Vzhledem k velikosti firmy a k objemu produkce má výsledek vaší práce velký dosah - ovlivní statisíce až miliony aut, řidičů i pasažérů," říká Prokop a doplňuje: "Lákavá je i šíře záběru technického vývoje - v podstatě každý technik od IT specialisty až po strojaře tu může najít zajímavá témata v rámci své specializace."

Láká i vás práce v Technickém vývoji ŠKODA AUTO? Navštivte www.skoda-auto.cz/technicky-vyvoj a dozvíte se víc!

Advertisement

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty