Hlavní navigace

IE10 pro Windows RT nově s plnohodnotným Flash

Microsoft od dnešního dne dopřeje všem majitelům Windows RT plnohodnotný Flash Player. Ten je od IE10 integrovanou součástí prohlížeče a vzhledem k tomu, že právě IE je na WinRT doposud jedinou možností, byla jistá omezení značným problémem.
Martin Tábor 12. 3. 2013

Sdílet

Windows RT je určen především pro tabletová zařízení, u nichž je jedním z hlavních problémů výdrž akumulátoru, případně pak i výkonová omezení plynoucí právě z úsporné architektury čipů. Zřejmě díky tomu se Microsoft rozhodl v dotykové variantě IE10 použít upravenou verzi Flashe, která je do aplikace již integrována a od uvedení posledních Windows na trh až do dnešního dne umožňovala spuštění Flashe pouze na omezeném počtu stránek, kde Microsoft uznal podporu Flashe jako zcela nezbytnou (typicky YouTube atd.).

IE10 – ilustrační obrázek

Trochu jinak je na tom pak destopová varianta IE10 pro „velké“ Windows 8, kde je Flash sice též integrován, ale běží na všech stránkách. Dneškem počínaje tak na zařízení s WinRT dorazí aktualizace, která zavede zcela opačný princip – místo omezeného white-listu se začne „dotykový“ IE10 řídit black-listem. Flash bude tudíž běžet na naprosté většině webových stránek a blokován bude pouze tam, kde budou Redmondu známy konkrétní technické problémy s kompatibilitou apod. Pro většinu zainteresovaných uživatelů se tak jistě jedná o poměrně zásadní a především velmi dobrou zprávu.

Zdroj: msdn.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty