Hlavní navigace

IE10 pro Windows 7 je k dispozici

Microsoft konečně uvolnil RTM verzi Internet Exploreru 10 i pro nejrozšířenější operační systém Windows 7. Oproti deváté tak přinese na několik let starý systém údajně až o 60 procent lepší podporu moderních webových standardů a mírné zrychlení.
Martin Tábor

Sdílet

Vývojáři z Redmondu dnes po měsících testování konečně vydali finální verzi IE10 pro Windows 7 SP1. Číslo sestavení RTM je 10.0.9200.16521 a prohlížeč je k dispozici pro 32 i 64 bitové „Sedmičky“ s nainstalovaným SP1 a Windows Server 2008 R2 SP1. Oproti Internet Exploreru 9 je poslední verze opět o značný kus cesty vpřed, o čemž svědčí např. i skóre ze známého webu HTML5Test.com. Právě zde dosahuje IE10 (na Windows 8 i 7) hodnoty 320 bodů, což je oproti 138 u IE9 opravdu znatelný rozdíl.

Finální Internet Explroer 10 pro Windows 7

Desátá verze IE pochopitelně přináší i vyšší výkon u JavaScriptu, rychlejší vykreslování stránek díky optimalizacím v oblasti hardwarové akcelerace, lepší úroveň zabezpečení či opravdu mírně pozměněný design GUI. Co se týče grafického výkonu, součástí instalace IE10 pro Windows 7 jsou údajně i některé aktualizované komponenty z nejnovějších DirectX 11.1, které se jinak do staršího systému samostatně nedostaly. Na desátou verzi IE by tak měl aktualizovat skutečně každý, bez ohledu na to, zda prohlížeč od Microsoftu skutečně využívá nebo ne, jelikož se jedná o důležitou součást OS. Zatím není jasné, kdy se IE10 objeví v kanálu automatických aktualizací, ale téměř jisté je naopak to, že se jedná o poslední verzi Internet Exploreru, která bude pro Windows 7 vydána.

Zdroj: msdn.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty