Hlavní navigace

IE 9 vás ochrání před sledováním

<p>&#160;</p>
Nová verze prohlížeče Microsoft Internet Explorer s pořadovým číslem devět bude uživatele více chránit před sledováním ze strany hackerů, marketérů a internetových pirátů. Microsoft si od nové verze slibuje opětovné získání trhu.
David Procházka 9. 12. 2010

Sdílet

Oblíbenost aplikace Internet Explorer stabilně klesá již několik let. Právě tato devátá verze má tento trend změnit, nebo alespoň co nejvíce zpomalit. Na začátku příštího roku bude uvolněna verze Relase Candidate, kterou Microsoft vydává obvykle jen několik měsíců před vydáním finální verze programu. Tato verze, na rozdíl od betaverze, již obsahuje většinu finálních funkcí. Její obsah, funkce a rychlost tak budou parametry, které široké veřejnosti prozradí, jaká devátá verze bude a zda obstojí v boji s ostatními prohlížeči. Novinkou v IE 9 bude také vylepšená detekce sledování uživatele. Tato funkce umožní uživatelům kontrolu nad stránkami, které odesílají a přijímají data z prohlížeče, a které by mohly znamenat bezpečnostní hrozbu.

 

Hlavním cílem Microsoftu je detekovat weby marketingových firem, které využívají internetové prohlížeče ke sledování obchodního modelu. Uživatelé již dokáží detekovat stránky s určitou formou hrozeb, například obsahující phishing, škodlivý kód, warez apod. S marketingovými hrozbami si ale prozatím nedovedou poradit ani další prohlížeče. Ochrana bude pracovat se zabezpečením cookie proměnných a dále s heuristickou analýzou obsahu navštívených stránek a porovnáním se stránkami aktuálně načtenými. Je velkou neznámou, zda se Microsoftu tato funkce skutečně vyvede a zda bude ve finální verzi k něčemu dobrá. Při přelomových verzích prohlížečů totiž výrobci rádi avizují i funkce, které jsou v reálu téměř nepoužitelné. Tak se nechejme překvapit, jak se dílo Microsoftu podaří.

Zdroj: PCMag

Autor článku