Hlavní navigace

IE 9 nebude potřebovat Service Pack pro Windows 7

<p>&#160;</p>
Zdálo se, že finální verze internetového prohlížeče Internet Explorer 9 poběží pouza na Windows 7 se Service Packem 1. Těmto domněnkám nahrávalo také vyjádření Microsoftu, který ho však nakonec vyvrátil.
David Sillmen 25. 9. 2010

Sdílet

Dlouho nebylo jasné, zda chystaný internetový prohlížeč Internet Explorer 9 bude ke svému běhu potřebovat Service Pack 1 k Windows 7. Když se tyto zvěsti objevily, přilil svou špetku do ohně nešťastným vyjádřením také Microsoft, když tyto spekulace fakticky potvrdil.

Microsoft to v určité fázi vývoje zřejmě myslel vážně. Ovšem vyjádření bylo nakonec změněno. Potřebné updaty, které se nacházejí v Service Pack 1, bude obsahovat už instalace Internet Exploreru 9, takže SP1 třeba nebude.

Kdo bude chtít Internet Explorer 9 rozjet na Windows Vista, bude potřebovat Service Pack 2. Majitelům Windows XP už žádný servisní balíček nepomůže – jejich systém IE 9 nepodporuje. Zbývá jim tak jen upgrade na Windows 7.

Finální verze Internet Explorer 9 vyjde na začátku roku 2011. Betaverzi už si můžete vyzkoušet nyní. Service Pack 1 pro Windows 7 je očekáván v první polovině příštího roku.

Zdroj: PCGH

Autor článku