Hlavní navigace

IE 6 jen tak něco nezahubí

<p>&#160;</p>
Společnost Microsoft se již několik let snaží dělat vše proto, aby svůj letitý prohlížeč Internet Explorer 6 sprovodila ze světa, a aby jej nahradila novější verzí. V Číně ovšem téměř polovina uživatelů nedá na IE 6 dopustit.
David Procházka 4. 12. 2010

Sdílet

V Evropě či v USA se Microsoftu daří nutit uživatele Windows k přechodu na IE 7 či IE 8. Microsoft se ani tolik snažit nemusí, neboť sami uživatelé často přecházejí na jiné internetové prohlížeče. Stále oblíbenější Google Chrome využívá právě řada uživatelů, kteří ještě donedávna používali Internet Explorer. Jiná situace panuje v nejlidnatější zemi světa, v Čínské lidové republice. Podíl prohlížeče IE 6 je zde závratně vysoký - 45,2 procenta. V ostatních zemích světa vyjma Číny má tato verze Internet Exploreru pouhých 7,6 procent. Celkový světový podíl IE 6 tak stále činí 14,6 procent. Přechod Číňanů na novější verze prohlížeče ale nebude zdaleka tak rychlý, jako u zbytku světa.

 

Čína má zhruba 420 milionů uživatelů internetu. Jen pro srovnání, Spojené státy mají jen polovinu této hodnoty. Důvody, proč uživatelé nepřejdou v nejlidnatější zemi světa na novější verzi IE, jsou různé. Mezi analytiky se skloňují zejména faktory pomalejší obnovy IT techniky a také pirátství. Právě Windows XP je považován za zavedený, relativně stabilní a bezproblémový systém, za který uživatelé v řadě případů neplatí. V rámci toho, aby se pak uživatelé vyhnuli ověření pravosti Windows, často ponechávají automatické aktualizace vypnuty, takže IE 6 v jejich počítačích funguje od instalace, až po současnost bez aktualizace. Windows XP je v Číně přítomen na více než 80 procentech počítačů a nic nenasvědčuje tomu, že by se situace měla v dohledných měsících nějak razantně změnit.

Zdroj: Computerworld

Autor článku