Hlavní navigace

Nové ICQ přichází ve velkém stylu

ICQ bylo v době vytáčeného připojení k internetu skutečným hitem. Zašlou slávu se nyní snaží získat zpět.
Ondřej Špulák 13. 4. 2020
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mladší z vás si jej již možná nepamatují, ale ICQ bylo v době vytáčeného připojení k internetu skutečným hitem. Umožňovalo textovou komunikaci s emotikonami. Zašlou slávu ICQ se nyní snaží získat zpět ICQ New, které přichází s řadou zajímavých funkcí. 

ICQ bylo klasickým komunikačním programem, umožňujícím textovou komunikaci a posílání souborů. Nové univerzálnější komunikační platformy, jako WhatsApp, Facebook Messenger nebo Viber, však v průběhu let sesadily ICQ z trůnu a vrhly jej do ústraní. Nyní se jeho tvůrci pokouší o comeback a přichází se zcela přepracovanou verzí. Ta dostala název ICQ New a je dostupná jak pro Windows, Linux a Mac, tak i pro mobilní operační systémy iOS a Android. 

Nejviditelnější změnou je kompletně přepracované prostředí aplikace. Mezi zajímavé nové funkce ICQ patří nástroj pro převod hlasových zpráv do textové podoby, nebo takzvané rychlé odpovědi. Ty umožní odeslání rychlých reakcí na příchozí zprávy prostřednictvím navržených textů a samolepek. Jejich znění a podoba je ze strany ICQ navrhována na základě automatizované analýzy kontextu příchozích zpráv. Samozřejmostí je synchronizace komunikace mezi všemi vašimi zařízeními prostřednictvím cloudu služby ICQ. Zajímavá je i funkce push-to-talk, jejímž prostřednictvím budete moci komunikovat s protistranou formou „mluvení do vysílačky“. 

Uživatelé se mohou těšit i na skupinové konverzace pro až 25 účastníků. Z hlediska textové komunikace stojí za zmínku také možnost editace či vymazání odeslaných zpráv. Dostupné jsou i hlasové nebo videohovory pro 30 uživatelů s možností sdílení obrazovky.  

Nová funkce, která přibližuje ICQ sociálním sítím, umožní vytvoření vlastního kanálu, v rámci něhož bude možné prezentovat ostatním fotky, videa a poznámky.

Autor článku