Hlavní navigace

ICQ je nyní dostupné i pro Windows Mobile

David Procházka

Program pro rychlé zasílání zpráv ICQ si v českých zemích získal značnou popularitu. Nyní provozovatel této sítě uvolnil oficiálního ICQ klienta pro platformu chytrých telefonů na bázi Windows Mobile.

Sdílet

Společnost ICQ, která provozuje stejnojmennou síť internetového kecálka, uvedla nyní prvního oficiálního ICQ klienta, který je určen pro mobilní operační systém Windows Mobile. Oficiální klient ICQ je tak nyní dostupný nejen pro iPhone, ale také pro mobilní Windows.

Stejně jako ICQ pro platformu osobních počítačů, i tato mobilní verze je bezplatná a lze ji stáhnout z internetových stránek provozovatele nebo přímo od nás z katalogu programů. Nové ICQ si neklade na výkon kapesního počítače nebo komunikátoru žádné velké nároky, vystačí si s operačním systémem Windows Mobile alespoň ve verzi 5. Mobilní ICQ je dostupné v několika světových jazycích, mezi kterými nechybí čeština, angličtina, němčina či ruština.

Takto vypadá prostředí mobilní verze oficiálního ICQ klienta.

Takto vypadá prostředí mobilní verze oficiálního ICQ klienta.

Uživateli zvyklému na klasický vzhled oficiálního klienta pak nabídne totožné ovládání, možnost komunikovat s přáteli, pracovat se svým seznamem kontaktů nebo měnit statusy. Pokročilé funkce jako Xtraz či hry u této verze nečekejte.

Nutno dodat, že ICQ s klientem vychází na trh tak trochu s křížkem po funuse, neboť alternativy jako QIP či Agile Messenger jsou dostupné již dávno. Hlavně první zmíněný se v mobilních Windows zabydlel více než dobře. Škoda, že ICQ nemá oficiálního klienta pro Symbian, protože trh s chytrými telefony na bázi thoto operačního systému by si podobného klienta také zasloužil.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty