Hlavní navigace

HTML 5.1 je zde. Konsorcium W3C prohlásilo specifikaci za finální

W3C má na starost webové standardy jako HTML, CSS aj. Zveřejněné specifikace potom slouží jako oficiální vzor, co by měly prohlížeče umět a jak se chovat. Nyní dorazilo HTML 5.1 a spolu s ním spoustu zajímavých funkcí.
Martin Tábor 18. 11. 2016

Sdílet

Webové technologie dnes mají v podstatě rozhodující slovo a nejspíš je v dohledné době čeká světlá budoucnost. Právě proto je však důležité, aby se nejen vyvíjely, ale zároveň na tomto poli panovaly jisté normy. Platforem a webových prohlížečů je totiž dost a bylo by škoda, kdyby některé weby správně fungovaly např. jen v některém z nich. Právě tak to bylo v dobách panování Internet Exploreru, kdy sice normy od W3C také existovaly, ale Microsoft si z nich kvůli svému monopolu nedělal velkou hlavu.

Změny v updatu HTML 5.1

HTML5 rozpoutalo nejen na poli webových stránek další technologickou revoluci a ta ještě zdaleka neskončila. To, co HTML5 znamená v širším pojetí je hlavně myšlenka, že web může plně nahradit tradiční technologie v podobě desktopových a platformě vázaných aplikací. Software vytvořený pomocí webových technologiích by měl zkrátka běžet na jakémkoli zařízení s libovolným webovým prohlížečem. HTML 5.1 je již drobnou evolucí, přičemž většinu technologií nejpokročilejší hráči jako Google Chrome již stejně implementovali.

Zdroj: w3.org

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty