Hlavní navigace

HP stahuje 54 tisíc notebookových baterií

Společnost Hewlett-Packard v dohledné době stáhne zpět do svých servisních center na 54 000 lithium-iontových baterií, které jsou používány v počítačích HP a Compaq. Tyto baterie způsobily již několik desítek zranění.
David Procházka 24. 5. 2010

Sdílet

Oznámení o stažení baterií vydala americká komise pro bezpečnost spotřebního zboží a rozšiřuje tím dřívější stažení 70 000 kusů stejného typu baterií. Předchozí stažení baterií bylo vyvoláno dvěma případy popálení uživatelů při používání notebooku. Nynější svolávací akce je založena na dalších 38 oznámeních o podobném incidentu. Dlužno dodat, že z těchto případů bylo rovných 11 vážnějších, kdy došlo k lehkým zraněním uživatelů. Baterie se totiž extrémně zahřívají a to zejména při dlouhé práci s počítačem. Může také dojít k protržení obalu baterie a k její deformaci.

Baterie mají tedy problém v odvodu tepla a dle vyjádření společnosti HP jde o vadu, kterou nelze jednoduše odstranit, jde o konstrukční chybu. Baterie se vyskytují v počítačích HP a Compaq prodávaných zejména na americkém trhu v období srpna 2007 až po červenec 2008. Prodávaly se ale také přes internet, takže je dost dobře možné, že se tyto počítače vyskytují po celém světě. Dále byly baterie prodávány také jako originální příslušenství. Bližší informace o vadných šaržích naleznete na těchto internetových stránkách.

Zdroj: Physorg.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty