Hlavní navigace

Hlasové překlady v reálném čase pro Android

David Sillmen

Google vybavil svůj software Translate pro operační systém Android velice zajímavou funkcí - a sice hlasovým překladačem. Stačí říct, co chcete přeložit a program vám to zobrazí i řekne přeložené.

Sdílet

Google neustále vylepšuje své aplikace k vyššímu uživatelskému komfortu. Typickým příkladem je Google Translate pro mobilní operační systém Android. Tento program je nově vybaven zajímavou funkcí, která je zatím ve stádiu alfa a má stále své mouchy, ovšem do budoucna slibuje obrovský potenciál.

 

Pochopitelně se jedná o způsob překladu. V tomto případě je možné říct slovo či větu, které Google Translate porozumí a za několik okamžiků vám ji reprodukuje v kýženém jazyce, a to jak v psané, tak hlasové formě. Program už poměrně slušně zvládá tyto překlady z angličtiny, ovšem kvalitní implementace dalších jazyků bude ještě nějakou dobu trvat.

U Google by to však nemělo být dlouho. Navíc jak známo, do České republiky se novinky Google dostávají poměrně rychle. Tato funkce vyžaduje přinejmenším operační systém Android 2.1.

Zdroj: PCGH

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty