Hlavní navigace

Halo 5: Guardians – čekání se vyplatilo

V dnešní videorecenzi se podíváme na zoubek kultovní sérii Halo. Konkrétně však poslednímu pátému dílu s názvem Guardians, který je určen exkluzivně pro Xbox One. Nová verze přináší propracovanější grafiku a prostředí.
Coudy
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Poslední díl je vyvinut od základu pro Xbox One nepřináší revoluci, ale to, po čem fanoušci toužili. Halo 5 tak pokračuje v budování příběhu, který se v Halo 4 soustředil na vztah hlavního hrdiny Master Chiefa a umělé inteligence Cortany.

Fanoušky herní série Halo nový díl svým příběhem velmi příjemně překvapí, nové hráče možná krátce naopak zaskočí, protože je nevede úplně za ruku a překládá před ně nové postavy bez většího vysvětlení.

Halo 5 ale přináší vedle výborných animací a narážek na historii také propracovanou akci. V jejím centru přitom není samotný Master Chief. Příběhová kampaň se tak vrací k tomu, co Halo proslavilo a to obrovské otevřené herní mapy, které lze překonávat pomocí bojových vozidel. Nechybí ani letecká mise a velké nepřátelské stroje, jež je nutné rozložit zevnitř. Oproti dřívějším dílům se výrazně změnil herní systém. Hráč má k dispozici tři partnery, kteří se poměrně inteligentně dokážou postarat sami o sebe. Hráč jim může zadávat cíle, na něž mají útočit, popřípadě si je povolat na pomoc. Autoři hru výrazně zrychlili a vyžadují agresivnější přístup. Pohyb po bojišti usnadňuje možnost skákat a uhýbat pomocí jetpacku a drtivý úder nepříteli lze zasadit použitím skoku z výšky. Celý systém  týmů vznikl proto, aby se Halo 5 dalo hrát i v příběhovém režimu ve více hráčích. Proti minulým dílům chybí možnost hrát na jednom Xboxu ve dvou, zato online je možné hrát ve čtyřech.

Halo 5 vypadá výborně a nabízí fantastické příběhové animace, včetně výborného multiplayeru. Více informací naleznete níže ve videu.

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty