Hlavní navigace

HAL3000 Titan X – nejvýkonnější domácí počítač na trhu

V dnešní videorecenzi se podíváme na zoubek jednomu z nejvýkonnějších domácích počítačů na světě. Jedná se o herní monstrum bez jakýchkoliv kompromisů zabalené v docela malém kabátku a s jednou z nejlepších grafických karet současnosti.
Coudy 21. 4. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

HAL 3000 Titan X je první sériově vyráběný počítač s nejvýkonnější kartou současnosti GTX Titan X od společnosti Nvidia. Grafická karta je překvapivě osazena ve skříni formátu mini-ITX a to konkrétně ve velmi líbivé skříni Graphite 380T od firmy Corsair. Samozřejmě se nešetřilo ani na srdci počítače ve kterým se nachází procesor Intel Core i7–4790K s taktem 4.0 Ghz a socketem 1150, který je chlazen vodníkem Zalman LQ315. Stroj je dále doplněn dvěmi moduly 8GB operačních pamětí TEAM Xtreem Vulcan DDR3 s taktem 2133MHz.

Systémový disk je samozřejmě SSD od firmy Samsung model 850 EVO s kapacitou 500GB, dále je doplněn 3TB diskem firmy Western Digital a řadou RED. To vše je zapojeno v základní desce Asus Z97I-Plus. Samozřejmostí je i operační systém 8.1 v 64 bitové edici.

Výrobce si dal velkou práci s hlučností celé sestavy a v klidu dosahuje počítač 33 dB a v zátěži 43 dB. Výkon ve hrách je díky použitým komponentům jedním slovem extremní a zahrajete si všechny dostupné hry na maximální detaily a to dokonce i v rozlišení 4K. Spotřeba v klidovém režimu je 52 W během různých kancelářských prací naroste na 140 W a v zátěži až 330 W. Škoda jen, že v balení od výrobce nenalezneme klávesnici a myš, což by se za cenu 80 990 Kč dalo očekávat. Cena je ale adekvátní vzhledem k použitým komponentům, a pokud požadujete maximální dostupný výkon je HAL3000 Titan X jasnou volbou.

Zdroj: tech.ihned.cz

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty