Hlavní navigace

Google zavádí přihlášení SMSkou

David Sillmen

Internetový gigant Google se ve věku stále sílících bezpečnostních hrozeb rozhodl ještě více zabezpečit účty svých uživatelů. Hodlá zavést možnost přihlašovat se přes autentifikační SMS.

Sdílet

Google se rozhodl učinit krok vůči všem nekalým živlům operujícím na internetu. Hodlá rozšířit přihlášení pomocí hesla o kód, terý by byl zasílán uživatelům v druhém sledu na jejich mobilní telefony ve formě SMS. Již v pondělí by tahle funkce měla být k dispozici majítelům prémiové verze Google Apps, ale také vládním a vzdělávacím institucím. V dalších měsících však bude k dispozici i všem dalším uživatelům. A bude se týkat jak Gmailu, tak Google Apps.

V dnešní době není pro hackery problém zjistit si přihlašovací údaje. Snadno tak může dojít ke zneužití citlivých dat. Proto bude Google po klasickém přihlášení generovat šestimístný jednorázový kód, který obratem pošle uživateli SMS zprávou na jeho telefon. Teprve po zadání tohoto kódu se dostane ke svému účtu. Je to podobný systém, jaký využívají například některé bankovní domy pro své internetové bankovnictví. Tato funkce však nebude povinná. Uživatelé, kteří jsou spokojeni se současným systémem, u něj budou moci zůstat.

Zdroj: Cnet

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty