Hlavní navigace

Google uvolnil překladač z Javy do Objective-C

Google uvolnil nový open-source nástroj pro vývojáře, který umožní jednodušší převod aplikací z Androidu na systém iOS. Je založen na automatickém překladu kódu v Javě do Objective C, což je vývojový jazyk aplikací pro "jablečný" mobilní hardware.
Martin Tábor 16. 9. 2012

Sdílet

Společnost Google dala vývojářům k dispozici nový a velmi zajímavý nástroj, který úmožňuje automatický převod určitých částí zdrojového kódu v Javě do programovacího jazyka Objective C. V Javě jsou standardně vyvíjeny aplikace pro operační systém Android a nová utilita pro příkazový řádek z názvem J2ObjC tak může portování androidovských aplikací značne ulehčit a tudíž i podpořit. Objective C je naopak využíván společností Apple jako nativní programovací jazyk pro iOS aplikace na iPhone či iPad.

IDE Eclipse – ilustrační obrázek

J2ObjC bohužel umožňuje převod pouze té části kódu, který nijak nesouvisí přímo s uživatelským rozhraním aplikace, ale obsahuje např. „pouze“ algoritmy pro zpracování dat nebo vyhodnocování podmínek. To je vcelku i pochopitelné z toho důvodu, že uživatelské rozhraní je v případě Androidu a iOS zcela jiné a pro vytvoření GUI aplikace je třeba použít nativních nástrojů. I tak může být ale přínos nové open source utility velký a v případě většího projektu se automatický převod tříd Javy do Objective C platformy iOS Foundation skutečně hodí. V současné době J2ObjC podporuje Javu 6 a podle vývojářů z Googlu se nachází sotva ve fázi beta. I tak je ho ale již možné vyzkoušet.

Zdroj: google.com

Autor článku

Něco jsme propásli?

Dejte nám vědět. Upozornit redakci Stahuj
Velice děkujeme za Vaše podněty